Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Ciddiyetsizlikten Nefret Ediyorum Arkadaşlar

Gönderen Konu: Ciddiyetsizlikten Nefret Ediyorum Arkadaşlar  (Okunma sayısı 3558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« : Mayıs 10, 2010, 11:49:45 ÖÖ »
İnanki hiç birşey insanların ciddiyetsizliği kadar rahatsız etmiyor beni hele birde bunu savunmaları yokmu daha kötüsü budur.

Ciddiyetsizlik saymakla bitmez yazmakla sayfalar etmez yada kim bilir ben büyütüyorumdur ama bence ciddiyetsizlik diz boyu.

Hoş ciddiyetsizliğin bir tarafıda utanmazlık gibi algılasamda kimi insanlara göre benim takıntım çok normal bir durumdur.

Sen sıra beklersin başkası gelir önüne geçer bu bence ciddiyetsizliktir başka taraf ise uyanıklık hatta akıllı diyen bile olur.

Birde sözüne sadık kalamayan ciddiyetsizler vardır ortalığı yakar yıkar kırar döker hafifte artistliğe kaçan tavırlara girer bir süre sonra bakarsınki hiç birşey olmamış gibi davranır.

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2010, 09:06:11 ÖS »
Sen sıra beklersin başkası gelir önüne geçer bu bence ciddiyetsizliktir başka taraf ise uyanıklık hatta akıllı diyen bile olur.

Saygısızlık Edepsizlik hatta hakka gasptır bu durum...

Yine kızdırmışlar abi seni belli...

Çevrimdışı lalegül

• Yeni Üye
  • *
  • Vazgeçilmez olmadığını kabul et...
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2010, 08:36:57 ÖÖ »
Alıntı
Ciddiyetsizlik saymakla bitmez yazmakla sayfalar etmez yada kim bilir ben büyütüyorumdur ama bence ciddiyetsizlik diz boyu.
bir tek burda degil ki ciddiyetsizlik her yerde var...sen ciddi olduğun zaman da seninle dalga geçiyorlar...ben bu yaşıma geldim inanın insanlara nasıl davranılması gerektiğini bilemiyorum...insanlar o kadar çeşitli olmuş ki sen kırmaktan korkuyorsun ama kırılan hep sen oluyorsun...insanları anlamak zor kardeşim..zaten hayatın kendisi zor ,yaşamak ise  bir sanat...güzel bir şekilde kalp kırmadan yaşayabilene ne mutlu...

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2010, 09:43:37 ÖÖ »
sen ciddi olduğun zaman da seninle dalga geçiyorlar

aynen öyle kaba ağresif olarak adlandıranlar hayli fazla oluyor

Çevrimdışı KeRvAnCaN

• Grupsuz
  • *
  • Kendi halime bırakın beni artık.
« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2010, 11:41:11 ÖÖ »
Ey müminler! İçinizden hayra çağıran, iyiliği yayıp kötülükleri önlemeye çalışan bir topluluk bulunsun İşte selâmet ve felahı bulanlar bunlar olacaklardır ” (Âl-i İmran, 3/104)

“ Ey Ümmet-i Muhammed! Siz insanların iyiliği için meydana çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz: İyiliği yayar, kötülüğü önlersiniz, çünkü Allah'a imanınız tamdır” (Âl-i İmran, 3/110)

Bir kimseyi bazı kusurlu ya da eksik yanlarından dolayı küçümseyerek onunla alay etme, onun herhangi bir zayıf noktasını dile dolayarak eğlenme ve her şeyi hoşça vakit geçirmek için bir sebep gibi değerlendirerek hürmetsiz, dikkatsiz ve laubali davranma gibi kötü huylar da iman zaafından kaynaklanmaktadır.

“Ey iman edenler! Sizden hiçbir topluluk bir başka toplulukla alay etmesin. Ne mâlum? Belki alay edilenler edenlerden daha hayırlıdır. Kadınlar da başka kadınlarla alay etmesinler. Belki de alay edilenler edenlerden daha hayırlıdır. Birbirinizi, (daha doğrusu kendilerinizi) karalamayın. Birbirinize kötü lakaplar takmayın. İman ettikten sonra insanın adının kötüye çıkması, fâsık damgası yemesi ne fena bir şeydir! Kim tövbe etmezse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.” (Hucûrat, 49/11)

insanları rencide eden bütün söz ve hareketleri kul hakkını çiğnemek olarak kabul etmiştir. Söz, tavır, davranış, işaret ya da yazı ile insanların kusur ve noksanlarını dile dolayıp onları küçük düşürmeyi haram kılmıştır

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2010, 11:50:55 ÖÖ »
KeRvAnCaN bu konuda biri yada birileri tartışılmıyor...Kul hakkına sebebiyet vercek şey nedir?

Çevrimdışı imran1987

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2010, 10:00:18 ÖS »
Afedersiniz ama öyle pişkin insanlar çok hiç bişye olmamış gibi önüne geçerler pişkin pişkin sana bakarlar bişey söyleyecekmisin diye ama daha sonra kndisi açıklama yapar ben daha önce gelmiştim bir yere kadar gitmiştim derler genellikle bu ciddiyetsizliği bankalarda karşılaşıyorum ben

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek