Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Güncel Temel Fıkraları (Can Dündar)

Gönderen Konu: Güncel Temel Fıkraları (Can Dündar)  (Okunma sayısı 1966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Güncel Temel Fıkraları (Can Dündar)
« : Temmuz 22, 2008, 12:19:46 ÖS »
Bugün AKP davasının ‘karar günü’ belli olacak.   Ergenekon iddianamesi de bugünlerde açıklanacak.
Sistem, Erdoğan’ı ezeyim derken treni devirme noktasına geldi.
Durumu siyasi yorumculara sordum. İki dava da sürdüğü için, işin Temel’ini fıkralarla anlattılar.
* * *
Temel makinist olmuş. İlk görevinde treni devirmiş.
400 yolcu ölmüş. Amir, “Nasıl oldu bu iş?” diye sormuş.
“- Raylara pi adam çiktu. Onun yuzünden oldi” demiş Temel...
Amir:
“- Oğlum bari adamı ezseydin de 400 yolcu ölmeseydi” deyince Temel boyun bükmüş:
“- Pen de öyle düşündum. Ama adam son anda raydan çikinca onu ezmeye çalişirken tren devrildu.”
* * *
“Kapatma davasında çok sayıda yasaklı, Ergenekon davasında çok sayıda zanlı var. Kapanmış dosyalar da yeniden açılıyor. Nereye varır?” diye sordum.
Bir örnekle anlattılar:
“Dört kişilik bir eğitim uçağı Karadeniz’de mezarlığa düşmüş. Lazlar 80 ceset çıkarmışlar. Ölü sayısının artmasından korkuluyormuş.”
* * *
“Bir savcı kapatma davası açıyor, öbürü derin devleti deşiyor. Bu düellodan hayırlı bir sonuç çıkar mı?”
Temel bir grup arkadaşıyla çukur açıyormuş. Bir başka grup da gelip çukurları kapatıyormuş. “Hayırdır?” diye sormuşlar.
Temel demiş ki:
“- Pi grup daha vardu, onlar da fidan dikeydu. Bucün celmeduler. Piz de işler ceri kalmasın diye çalişayruz.”
* * *
Sordum:
“Diyorlar ki: ‘Ergenekon’da ilk birkaç dalga tutuklamalar sadece başlangıç. Asıl büyük dalga arkadan gelecek.’ Ne dersiniz?”
Anlattılar:
Temel ile Dursun askerde paraşütçülük eğitimi alıyorlarmış. Komutan:
“- Şimdi bir deneme atlayışı yapacağız. Aynı anda atlayacaksınız. İlk paraşüt açılmazsa paniklemeyin, ikinciyi deneyin” demiş.
Atlamışlar.
Temel birinci paraşütü çekmiş. Açılmamış. İkinciyi denemiş. O da açılmamış. Hızla aşağı düşerken Dursun’a bağırmış:
“- Ula Tursun, iki paraşüt de açilmiy, yere çakilip oleceğum.”  
Dursun kendinden emin, demiş ki:
“- Korkma Temel, haçan bu sadece denemedur.”
* * *
“Öcalan, PKK’ya, ‘Ergenekon, bunların arasında bir hegemonya savaşı... Siz karışmayın’ demiş. Niye ki?”
Temel’e sormuşlar:
“Aynı ray üstünde iki tren hızla birbirine doğru yaklaşıyor. Ne yaparsın?”
“- Hemen Fadime’yi çağırırım” demiş Temel...
“- Niye?”
“- Kopacak gümbürtüyü o da seyretsin diye...”
* * *
“Bazıları Ergenekon soruşturmasını ciddiye almamakla suçlanıyor” dedim.
Hıristiyan olan Temel örneğini verdiler. Ölmek üzereyken papaz kulağına fısıldamış:
“Ölmeden önce şeytanı lanetle...”
Omuz silkmiş Temel:
“Nereye gideceğimi bilmeden kimse hakkında yorum yapmak istemiyorum.”
* * *
“Erdoğan, kapatma davasından ne çıkacağını bilemeyen milletvekillerine, ‘Bu tren yoluna devam edecek, bundan emin olun’ dedi. Bunu bir şey bilerek mi söyledi?”
İşte yorum:
Avcılar, Temel’in önderliğinde ormanda ilerliyormuş. Karşılarına küçük bir delik çıkmış. Temel:
“- Yatın, tavşan deliği” demiş. Yatmışlar. Delikten tavşan çıkmış. Avlayıp yola devam etmişler.
Yolda bakmışlar, daha büyük bir delik...
Temel:
“- Yatın tilki deliği” demiş. Yatmışlar. Tilki çıkmış, vurmuşlar.
Sonra delik büyümüş:
“- Yatın ayı ini” diye bağırmış Temel... Ayıyı da avlamışlar.
Temel’in her şeyi bilmesinin rahatlığıyla keyiflenmiş avcılar... Bir süre sonra kocaman bir delik çıkmış karşılarına... Temel‘e bakmışlar. Temel:
“- Uşaklar” demiş, “...ne çikacağunu bilmeyrum. Siz yatın, ne çikarsa bahtumuza!”
Ertesi gün gazetelerde şu haber varmış:
“Dört avcı, tren altında kaldı.”
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 11:17:41 ÖS Gönderen: Bilge »

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek