Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim!

Gönderen Konu: Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim!  (Okunma sayısı 12738 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _kwsr_

• Yeni Üye
  • *
« : Haziran 01, 2010, 07:43:54 ÖS »
herkese hayırlı günler öncelikle.Ben 14 yıldır başörtülü bir bayanım.13 yaşımda kapandım. Fakat son 3 yıldır tatil yerlerine gittiğimde başımı açmaya başladım sonra bu durum böyle devam etti. ş İMDİ İSE AÇILMAYA KARAR VERDİM ÇÜNKÜ rABBİMİ KANDIRMAK HOŞUMA GİTMİYOR. Bir öyle bir böyle olmak beni bunalıma soktu. 3 yıldırda panik atak ile mücadele ediyorum bir de böyle gel gitlerle yaşamak beni rahatsız ediyo. (açık yüreklilikle itiraf etmeliyim ki  etrafın tepkisi yüzünden bir türlü casaret edemedim.Ama uzun zamandır oturup muhasebesini yaptığımda ben aslında Rabbimi kandırmaktan ,o yüce emrini oyuna getirmekten çok rahatsızım aslında. Sürekli vicdan muhasebesi yapıyorum. Benim bulunduğum durumun hükmü nedir nolur biri aydınlatsın beni...
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2010, 07:44:50 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Haziran 01, 2010, 07:50:07 ÖS »
selamın aleykum kardeşim.Öncelikle bir Ayeti hatırlatmak istiyorum.
"Aldatıcılar Sizi Allah ile aldatmasın."(fatr/5)

kardeşim ne güzel ben Rabbimi kandırmak istemiyorum diyorsunuz.Bizler zaten onu kandıramayız.Bir öyle bir böyle olmak istememeniz de güzel ancaj bunu niçin tamamen açılayım Rabbimi kandırmayayım diye düşünüyorsunuz da Tamamen örtülü olayım Rabbimi kandırmayayım bir öyle bir böyle olmayayım diye düşünmüyorsunuz.Ayrıca kimsenin olmadığı tatil yerleerini tercih edebilirsiniz.Nefsinizin Rabbimizin ayetinin,emrinin önüne geçmesine Allah rızası için İzin vermeyin...

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2010, 07:51:34 ÖS »
MERABA KARDEŞİM
öncelikle şunu söylemeliyim bi işi gönülden yapmadıkça rızan olmadıkça yapmanın bi anlamı olmaz
ancak şunu da belirtmek isterim ki bu Allahın bizlere emri.bunu yapmamız şart. bunu en az sen de bizler kadar ii biliorsundur.saçının her telinin başkalrı tarafından görülmesi haram.bu yüzden ben başını aç ASLA diyemem
ne kadar güzel bu zamana kadar gelmişsin ancak benm gördüğüm kadarıyla imanla alakalı eksiklerin olabilir .bunun için tek çare ÖĞRENMEK okuyup bilmek birşeyleri bilerek yaşamak....
nice insanlar var başlarını rablerinin rızasını kazanmak için örtmeye çalışan bunun için kendini feda eden kardeşlerimiz...
bunun en baştaki örneği de benim
kardeşim elindeki şansı ii kullan rabbimizin karşısına boynu bükük çıkmamak için bilelim okuyalım öğrenelim dua edelim
allaha emanet ol
allah seni şeytanın vesveselerinden uzak tutsun
amin

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2010, 07:54:13 ÖS »
amin...

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #4 : Haziran 01, 2010, 09:32:51 ÖS »
Ben bu yazınızdan sadece şunu anladım zorluk çekmeden kazanılan şeyin sizler için bir kıymeti yok demek ki... Ben ve benim gibi olanlar için zorlukla geçilmiş bir maratondan sonra Rabbimi kandırmak mı haşa... Acı yemezsen tatlının tadını bilmezsin Rabbim şeytanın vesvesesinden uzak tutsun sizi ve bizleri ...

Aslında şuan içimden geçenleri yazamadım saçmalamış olabilirim fakat içimde kalmaları daha hayırlı örtünmk için namaz kılmak için hatta çocuklarına Allah dedirtmeyi öğretmek için dayak yiyen insanlar tanıyorum... Rabbim Yar ve Yardımcınız olsun...

Çevrimdışı sema-

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 01, 2010, 11:04:51 ÖS »
pardesü modellerine bakarken siteye konuya cevap yazmak için üye oldum rabbim nasip etti belkide.
Ben 14 yaşındayım, Nisan ayında kapandım ve Antalya gibi bi ortamda yaşıyorum.Benimde etrafımda (bir kaç arkadaşımda dahil) küçümseyanler var ve ileridede olacak.İlk yaptığım şey çevremdeki insanları değiştirmek oldu (dershanem sağolsun) kötü insanların yanında doğruya iletebilecek kişiler var.Sonuşta biz başörtüsünü rabbimiz için kapanıyoruz ne kadar çile çekersek sevabımız artıcak daha önemlisi rabbimizin rızasını kazanacağız.
önümüzde lise var ve belki oradaki ortam bizi çok daha zorlayacak ama dediğim gibi dünyada nekadar zorluğa göğüs gerersek o kadar iyi. Umuyorum o başörtüsünü çıkarmazsın ve ileride pişman olmazsın çünkü ben daha erken yaşta kapanmadığım için çok pişmanım.

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2010, 11:12:45 ÖS »
sema- kardeşim Rabbim tamamına erdirsin Gönlündeki güzellikleri nasip etsin inşeallah ...

Güzel düşüncelerin için Allah razı olsun senden ve seni  yetiştirenlerden...

:ggg

Çevrimdışı sema-

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 01, 2010, 11:17:34 ÖS »
Amin.
Çok teşekkür ederim Allah sizden de razı olsun..

Çevrimdışı sema-

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 01, 2010, 11:32:07 ÖS »
Rabbim tüm güzelliklerini sizede nasip etsin inşallah çok teşekkür ederim :ggg

Çevrimdışı _kwsr_

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 02, 2010, 12:52:53 ÖÖ »
Ben bu yazınızdan sadece şunu anladım zorluk çekmeden kazanılan şeyin sizler için bir kıymeti yok demek ki... Ben ve benim gibi olanlar için zorlukla geçilmiş bir maratondan sonra Rabbimi kandırmak mı haşa... Acı yemezsen tatlının tadını bilmezsin Rabbim şeytanın vesvesesinden uzak tutsun sizi ve bizleri ...

Aslında şuan içimden geçenleri yazamadım saçmalamış olabilirim fakat içimde kalmaları daha hayırlı örtünmk için namaz kılmak için hatta çocuklarına Allah dedirtmeyi öğretmek için dayak yiyen insanlar tanıyorum... Rabbim Yar ve Yardımcınız olsun...

rabbimi kandirmak cümlesini yanlis anladiniz sanirim.Ben böyle yaparak kandirmis gibi hissediyorum.Yoksa biz kullar asla böyle bir sey tabiki yapamayiz.Hasa! Ben sadece yasadigim dengesizlikten bahsettim ve bu yasadigim depresyon (panik atak) sonrasi ortaya cikti.Ben sadece böyle yapmamin hükmünü sormustum.Bu durumda dinden cikarmiyim(allah korusun)Icim icimi yiyiyo.Inanin cok ic yakici bi durum asla yasamayan bilemez.Keske eskisi gibi olabilse hersey ama yapamiyorum:(

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 02, 2010, 03:52:29 ÖÖ »

Sema kardeşim , yaşınız itibariyle bulundugunuz durum ve gönlünüzdekileri ifade biçiminiz çok olgunca.. Rabbim muvaffak eylesin, yolunuz hep hayırlarda açık olsun.. Amin.. Hoşgeldiniz..  :)

Kevser kardeşim.. Bu aşılamayacak bir durum değil.. Zamanla gelgitler yaşamak insan fıtratına uygun bir durum..

Elbetteki açılarak dinden çıkmazsınız.. Örtüsüzlük bir küfür değildir.. O'nun rızasına erişebilmek için emirlerinden birini yerine getirebilmektir örtü..

Fakat bunu öğrenmekle içinizin içini yemesi son bulmasın.. Çünkü emin olun ki O'nun rızası dinden çıkmaktan çok daha önde geliyor.. Çünkü Cenab-ı Allah'ın rızası varsa bu asla olmaz..

Eğer o yaşta kapanabilme güzelliğini gösterebilmişseniz ve bu zamana kadar taşıyabilmişseniz bu şekilde devam etmelisiniz inşeallah.. Yaşadığınız panik atagın tek çaresi hayırlı yolda karar verebılmektır..
Yüreğiniz siz bilmesenizde verdiğiniz kararı istemedıgınden dolayı bu psikolojik durumu yaşıyorsunuz..
Bu yolda olumsuz karar verirsenız aşikar ki bu psikolojik durumunuza birde vicdanınız eklenecek..

Sadece belirli yerlerde ve zamanlarda açılıyorum diye örtünüzden tamamen vazgeçebiliyorsanız , belirli yerlerde açmama kararına karşılık , tamamen açılma kararı veriyorsanız, ve sadece dinden çıkmayı sorguluyorsanız yükünüz ağır demektir kardeşim.. Rabbim kalbinizi ve gözünüzü hayırlı yollarda açık eylesin..

Açılırsanız sonradan tekrar örtünmeniz çok zor olur.. Ve sonradan kendinizi affetmeniz çok çok güç olur..

Selametle  :)

Çevrimdışı lalegül

• Yeni Üye
  • *
  • Vazgeçilmez olmadığını kabul et...
« Yanıtla #11 : Haziran 02, 2010, 08:59:33 ÖÖ »
Sanada hayırlı günler,öncelikle hoş geldin kardeşim;aslında senin gibi olan çok kardeşimiz var,sen çok güzel bir konuyu dile getirdin,Allah razı olsun ,bu durumu burda paylaşman  birilerine sorman ,yardım istemen  çok güzel, demekki pes etmek istemiyorsun bu da çok güzel...biz insanlar nefsimizle ve şeytanla sürekli savaş halindeyiz ve bir sınavdayız bunu unutmamak lazım güzel kardeşim...önemli olan nefsimize yenilmemek ve sınavı güzel verebilmek,bunun içinde rabbimizden yardım istemek... unutma;o bizi asla yalnız bırakmaz...içinde bulundugun durum hiçde kolay bir durum degil ben seni çok iyi anlıyorum ama hayatta ne kolay ki her şeyin bir bedeli var kardeşim...
Yorumlarında hepsini okudum çok güzel açıklamalar yapmış kardeşlerim onlardanda Allah razı olsun ...
kelebekler diyarı kardeşimizin dedigi gibi "Aslında şuan içimden geçenleri yazamadım saçmalamış olabilirim fakat içimde kalmaları daha hayırlı örtünmk için namaz kılmak için hatta çocuklarına Allah dedirtmeyi öğretmek için dayak yiyen insanlar tanıyorum... Rabbim Yar ve Yardımcınız olsun..."
Evet bu ugurda nice çile çeken kardeşlerimiz var ;hepimize rabbim yardım etsin...
belki haddim degil ama "baş örtünü çıkarma"derim ben kardeşim...sonra pişman olmamak adına....yinede karar senin hakkında en hayırlı kararı vereceğine inanıyorum...selametle..
allaha emanet ol...
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2010, 09:01:21 ÖÖ Gönderen: lalegül »

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 02, 2010, 09:05:23 ÖÖ »
Teşekkürler Arkadaşlar Teşekkürler Musalli  :ggg

Çevrimdışı marqınal

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 02, 2010, 11:20:29 ÖÖ »

rabbimi kandirmak cümlesini yanlis anladiniz sanirim.Ben böyle yaparak kandirmis gibi hissediyorum.Yoksa biz kullar asla böyle bir sey tabiki yapamayiz.Hasa! Ben sadece yasadigim dengesizlikten bahsettim ve bu yasadigim depresyon (panik atak) sonrasi ortaya cikti.Ben sadece böyle yapmamin hükmünü sormustum.Bu durumda dinden cikarmiyim(allah korusun)Icim icimi yiyiyo.Inanin cok ic yakici bi durum asla yasamayan bilemez.Keske eskisi gibi olabilse hersey ama yapamiyorum:(

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM;
bence içim içimi yiyo yapamıorm deyip kestirip atmamalısın böyle düşünüp böyle dillendirirsen hakikaten bu dediklerin çok ciddiye biner ve bir gün bakarsın o katettiğin yolun başına gelmişsin kardeşim.Ben diyorm ki sen bi dönüm noktasındasın.senin için bi sınav daha başlamış eğer geçersen sonsuz bi alem mükemmel bi yaşam seni beklicek cennette ama öbür türlü nolduğunu da biliyorz ben bu sınavı atlatacağına inanıyorum ilk yazımda da söylediğim gibi OKU öğren ve yaşa
sınavını atlatacağına inanıyorum Allahın izniyle
ALLAHA EMANET OL
(VESVESELERDEN KURTULMAK İÇİN DE İHLAS BİREBİRDİR) :)

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 02, 2010, 01:20:38 ÖS »
Amin..

Rica ederim..  :)

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek