Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bende Kapanmak İstiyorum

Gönderen Konu: Bende Kapanmak İstiyorum  (Okunma sayısı 55189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı minaaa

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #30 : Ocak 18, 2010, 06:21:44 ÖS »
Bende kısa bir zaman önce kapandım çevremdeki herkesin açkılığın marifet olduğnu düşündüğü bir ortamda.Tesettür konusunda istediğim yerde değilim tabiki, inşallah tez zamanda o hale de gelirim. Çevreyi düşündükçe tesettüre girmek daha da zorlaşıyor.İnşallah isteyen her kardeşimin bu dileği en kısa zamanda yerine gelir.
Dünyadan ne zaman göçeceğimiz belli değil,sadece bu anı düşünerek karar vermeliyiz.
Selametle...

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #31 : Ocak 18, 2010, 06:25:37 ÖS »
öncelikle aramıza hoş geldiniz sevgili minaaa,
çok güzel bir karar almışsın Allah tamamına erdirsin.Kimsenin ne dediği hiç önemli değil.marketten bile birşeyler alınca parasını veriyoruz kaldıki şükretmek neden bu kadar zor olsun... :ggg

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #32 : Ocak 18, 2010, 06:44:28 ÖS »
 Allah razı olsun mirac..İstek ve niyeti kendi uğruna bir yola girmek adına yüreğimize nasib eden Allah, inşallah hayata geçirme aşamasında da gerekli her türlü cesareti nasib eder.

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #33 : Ocak 18, 2010, 06:47:55 ÖS »
Minaa öncelikle hoş geldiniz bu huyunuz çok güzel kendini yetersiz görmek

ben çok güzelim çok iyiyim başarılıyım diyen bir insan çirkinlik abidesi olur adeta evet maalesef açık olmayı saç yaptırmayı marifet sanıyorlar.

bir kardeşim vardı kapalı idi evlendi yurt dışına taşındılar eşi istedi diye açıldı neymiş onların ortamına uymuyormuş arkadaşlar yaşınız kaç olursa olsun yeterki bir yerden dönün Allah affedicidir.

kutluyorum seni cesaretin ve azminden ötürü

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #34 : Ocak 18, 2010, 06:49:17 ÖS »
şunu unutmayın arkadaşlar şuan kapanmaya bile zorlandığınız günleri aşıp ilerde belki bu forumda yönetici bile olup insanlara örnek olursunuz.

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #35 : Ocak 18, 2010, 06:51:30 ÖS »
Hoşgeldin minaaa,

Sen benim şu an aşamadıklarımı aşmışsın çok şükür, Rabbim tamamını da getirsin inşallah. Çevreyi düşünme konusu başlı başına bir vesveseden ibaret, inşallah aşıcaz hayırlısıyla. Tüm diğer kardeşlerimize nasib olsun Allah ın hidayetine varmak.

Tesettüre riayet konusu kendi içinde çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları kapsıyor. En yakın zamanda hakikatine uygun şekilde giyinmen dileğiyle..

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #36 : Ocak 18, 2010, 07:00:29 ÖS »
hoşgeldin minaa kardeş.Rabbim devamını da getirebilmeyi sana ve cümlemize nasip eylesin inşeallah.Çevre baskısı çok kolay aşılmıyor.Daha doğrusu aşılır ama isteniyor ki her şey güzellikle hallolsun.Rabbim yardımcımız olsun....
Ama asla çevremizin sadece yakınlarımızdan,Akrabalarımızdan ibaret olduğunu düşünmeyelim.Hiç beklemediğimiz anda Rabbim karşımıza öyle dostlar,yoldaşlar,destekler çıkarıyor ki....

Tıpkı bizlerin burada birbirimize destek olduğumuz gibi....
Selam ve dua ile.... :ggg :ggg :ggg

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #37 : Ocak 18, 2010, 07:19:45 ÖS »
arkadaşlar kapalılık konusunda çok sıkıntı çektim hala çekiyorum tam 9 seneyi bitirdim çok şükür nasıl oldu  kısaca anlatayım artık eskiler biliyor yenilere örnek olsun..

ailem dini yönü  olmıyan insanlar Allah hidayet etsin.. kimseye kararımı söylemeden 3 ay ortadan kaybolup akrabalarımın yanına gidip çünkü o kadar dinle alakamız yokki kızımız nerde diye soran olmazdı .. yanlışlara düşürmedi Rabbim şükür birden karar verdim büyük dayımın hanımı terzi kimseye söylemesin diye yeminettirip kumaş alıp pardesümü diktirdim. ertesi gün kapanıp istanbula döndüm gardan babam aldı tanımadı  çünkü mini etekle kolsuz gittiğim yerden tam tesettürle dönmüştüm şaşkınlık bişey demedi evde tüm akrabalar şaşkınlar kuzenim seccademin önüne yatıp az dalga geçmedi hala geçiyo gerçi onun sorunu bu benim değil..  başımdan alıp herkesin içinde açılan örtümü ibret olsun diye hala saklarım emek olmadan yemek olmaz derler ya çok doğru... gözyaşlarıyla ıslandımı o örtü bayraktan ne farkı kalıyor söyleyin bana . davetler verilir bana haber verilmezdi yobaz çıkmasın insan içine diye hepsini aştım şükürler olsun daha anlatamadığım neler neler... ve temel eğitimsizliğimde en çok sorun olan hala çok eksiğim var etrafdaki sorunları aşmaktan kendime yön vermem zorlaşıyor... Allah yar ve yardımcınız olsun hepinizin hepimizin  :ggg

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #38 : Ocak 18, 2010, 07:32:08 ÖS »
Rabbime şükürler olsun.Ezgilim ablam ne kadar da güzel bir hicret etmişsin.Ali şeriatinin her hicret bir inkılabtır adlı kitabıunı okumanı isterim.Benim durumumu da biraz biliyorsunuz.O kitap insanı o kadar motive ediyor ki.Bizler doğru yaptığımızı zaten bilyoruz ama kitap tekrar güçlendiriyor bizi.

Marifet çok bilgili olmak değil gerçekten,Bildiğini yaşayabilmek..Öyle ilahiyatçılar tanıyoruz ki bilgi yönünden fevkalade ama yaşayış yönnden burdakilerin eline su bile dökemez.Onun için sadece bilgi yetmiyor can ablam.Hrm şeytan bazen bu yönden yaklaşıp bizi umutsuzluğa düşürüyor.Tamam belki çok iyi olamayabiliriz,Olmamız gerektiği gibi değil olabilirz ama çok da kötü değiliz.En azından eksikliklerimizin farkındayız ve düzeltmek için Rabimizin de yardıımıyla çalışıyoruz.Rabbim muvaffak eylesin inşeallah... :ggg

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #39 : Ocak 18, 2010, 07:41:18 ÖS »
Daim olsun inşellah çok doğru yazdıkların kardeşim normal yönden aklım sıhhatim yerinde dini yönden eksiklik çocukluktan gelmeyince doldurulamıyor hep eksik yaşıyorum buruk yaşıyorum böyle kardeşlerimi gördükçe çektikleri ve çekecekleri film şeridi gibi gözümden geçiyor çok acılı eziyetli bir yolculuk fakat Allaha giden her yol güzeldir deyip üstesinden gelmek gerekiyor ...

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #40 : Ocak 18, 2010, 07:46:07 ÖS »
Ve bu şu an olamasa bile inanıyorum ki Allah yolunda ödediğimiz bedeller bizim içn ödül olacak.Aslında şimdi bile öyle.Çevremiz ne kadar karşı çıkarsa o kadar huzurla doluyoruz.Kim verebilir ki bu huzuru diyoruz.Onlara göre başımızı örtüp kendimizi sınırlıyoruz.Oysa ki biz başımızı  örterek içimizi sonsuzluğa açıyoruz onlar ise özgür olduklarını sanarken kendilerine,iç huzurlarıuna pranga vuruyorlar.Sürekli bir bunalım halindeler.Ne olduğunu onlar da bilmiyorlar.Ama biz Rabbime şükürler olsun ki özgürlüğ yakalamk için çırpınıyoruz...

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #41 : Ocak 18, 2010, 08:26:00 ÖS »
Sağolun arkadaşlar, paylaştıklarınız gerçekten yaşananların çok benzer olduğunu gösteriyor.

"ezgilim" ne güzel ifade etmişsiniz, Allah bu bilinci vermiş çok şükür. Bizler içsel dünyalarımızla mana aleminde gezinebilenlerden olalım inşallah. İlim elbette tamamlayıcıdır ama nice insanlar var ki hayata geçiremiyor. "gözyaşı" na katılıyorum, eksikler olsa da Allah tamamlama isteğini yüreğinde barındıranlardan ve gerekli adımları atabilenlerden eylesin cümlemizi.

Küçücük bir kelebeğin uçuşunda bile öyle kerametler gizli ki doğanın bütününü aynı anda düşünmek ve gözetmek deyince çok şükür ki aklımıza yabancı bilim adamları değil Rabbimiz geliyor.

Ben de isterdimki küçücük yaşımda elimden tutanlar olsaydı da bu güzel yol için şu an yalnız adım atmak zorunda kalmasaydım. Yine de şükürler olsunki bu uğurda yalnızlığımızın en büyük tamamlayıcısı Yaradan. Güneşin doğuşu , batışı ve bu iki olay arasında sırasıyla hayat bulan tüm olaylar gibi Rabbimiz de herbirimizi adım adım yaklaştırıyor huzuruna, öyle ki başımıza gelen bir olayın sonrasında meydana gelen bir başka şeyle bağlantısını farkedince demekki o oldu da bu oldu diyoruz. Hepimiz maddi dünyanın içinde ayrı birer dünyayız. Yaradan müsaade ettiği sürece bizim dünyalarımıza da sayısız güneşler doğuyor, yeterki farkındalıktan mahrum bırakmasın Allah.

Şu an ben gerçeğe geçiremediklerimden ötürü hem Rabbimin hem de bu hayatı hakkıyle yaşayanların önünde kendimi mahcup hissediyorum. İçimde öyle şeyler birikmiş ki burda cümlelere döküyorum elimde olmadan, uzunca ve fazla yazıp sizleri yormuyorum inşallah arkadaşlar, af buyrun..

Benzer durumları yaşayan arkadaşlar varsa onlar da düşüncelerini paylaşsın inşallah. Burada yazılanları gördükçe inş ben de hayırlısıyla bu aşamaları geçerim diyorum ve inanın fazlasıyla umut verici oluyor.

Çevrimdışı minaaa

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #42 : Ocak 18, 2010, 08:34:39 ÖS »
Allah razı olsun arkadaşlar,ne güzel yorumlar yapmışsınız :)benim kapanmamın en şaşırtıcı yanı babamın TSK mensubu olması. duyulursa babam mesleğinden bile olabilir.ben bunu bile bile emekli olmanı bekleyemem baba dedim. Çok şükür babam da anlayışla karşıladı.
İnşallah hepimiz Rabbimin isteklerine tam olarak riayet edebiliriz. :ggg

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #43 : Ocak 18, 2010, 08:42:26 ÖS »
duaile:

senin gibi sıcak kanlı bir insanı kazanmaktan aramızda olduğun için çok mutluyum hep gel sitemize bildiklerini sende paylaş

minaa:

çok güzel karar almıssın evet askeriyede maalesef ülke içinde ülke sanki daha fazla vakit geçirmeden sonumuz haitiye benzemeden gereğini yapalım arkadaşlar son pişmanlık fayda etmez.

minaa sende aramıza devamlı gel bildiğini çekinmeden paylaş inanki çok mutlu oluruz az kişiyiz burda ama inanki çok samumi insanlar.

Çevrimdışı duaile

• Yeni Üye
  • *
Bende Kapanmak İstiyorum
« Yanıtla #44 : Ocak 18, 2010, 08:47:46 ÖS »
Daimi olsun inş minaaa..Ailenin bu konuda seni anlayışla karşılaması çok güzel.

Ne yazıkki ben şu an ailemden çekindiğim için konuyu açamıyorum bile. Aile desteği ve hoşgörüsü çok önemli, yakın ve uzak tüm diğer insanlar 2. planda benim için ve o kadar da önemli değil. Rabbim bana da hayırlı bir vesile ile örtünmeyi nasib etsin inş en yakın zamanda, gönül isterki ailem de bendeki hissiyatla bu duruma onay versin, inş Allah büyüktür..

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek