Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Kendimi Seviyorum

Gönderen Konu: Kendimi Seviyorum  (Okunma sayısı 2409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Kendimi Seviyorum
« : Nisan 17, 2010, 02:17:16 ÖS »
KENDİMİ SEVİYORUM

AMAÇ   : Öğrencilerin kendilerini, kim olursa olsunlar sevgiye layık birer varlık olarak görmelerine yardımcı olmak.
DÜZEY : 2. 3. 4. Sınıflar

MATERYAL:   -     Her öğrenci için birer adet beyaz resim kağıdı.
-   Her öğrencinin birer adet vesikalık fotoğrafa.
-   Zamk
-   Boya kalemleri

İŞLENİŞİ   : Öğrencilere resim kağıtları dağıtılır ve fotoğraflarını kağıtların üst kısmına yapıştırmaları istenir. (fotoğraf temin edilmemişse öğrenciler renkli kalem kullanarak kağıdın üstüne ad ve soyadlarını yazabilirler)

Öğrencilere aşağıdaki talimat verilir.

•   Şimdi resminizin altına sevdiğiniz, memnun olduğunuz ya da gurur duyduğunuz bir özelliğinizi sevdiğiniz renkte bir kalem kullanarak yazın. Bu özelliğiniz, görüşünüz, kişiliğiniz, yetenekleriniz ya da becerilerinizle ilgili olabilir.
•   Şimdi kağıtlarınızı ters çevirin ve arka yüzüne bu kez kendinizle ilgili hoşlanmadığınız bir özelliğinizi hoşlanmadığınız renkteki bir kalem kullanarak yazın.
•   Tekrar kağıdın ön yüzüne geçin ve hoşlandığınız başka bir özelliğinizi yine sevdiğiniz renkte bir kalem kullanarak yazın.
•   Bundan sonra sırayla kağıtlarınızın arka yüzüne kendinizle ilgili hoşlanmadığınız, ön yüzlerine ise hoşlandığınız özelliklerinizi yazmaya devam edin.

Öğrenciler bu işlemi tamamladıktan sonra aşağıdaki talimat verilir.

-   Şimdi kağıtlarınızın arka yüzlerini çevirin ve kendinizle ilgili her eleştirinizi tek tek okuduktan sonra, o eleştirinin hemen altına “.......................................sam bile kendimi seviyorum” ya da “........................zaman bile kendimi seviyorum” ya da gözlük taktığımız zaman bile kendimi seviyorum gibi.
-   Cevaplandırma işlemi bittikten sonra gönüllü öğrencilerin kağıtlarına yazdıkları ifadeleri sınıfta paylaşmaları istenir.
-   Öğrencilerin hazırladıkları kağıtları fotoğraflarının ( ya da isimlerinin) bulunduğu yüz öne gelecek biçimde sınıfa ya da evde odalarını duvarlarına asmaları istenebilir.
-   Öğrencilerin etkinlikle ilgili yaşantılarını paylaşarak etkinlik sona erdirilir.

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
Kendimi Seviyorum
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2010, 03:08:21 ÖS »
 +-/*te +-/*te

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek