Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Yusufİ Medreseden Sevdiklerine Bayram Mektubu Var

Gönderen Konu: Yusufİ Medreseden Sevdiklerine Bayram Mektubu Var  (Okunma sayısı 2698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Yusufİ Medreseden Sevdiklerine Bayram Mektubu Var
« : Aralık 02, 2008, 11:45:16 ÖS »
Bismillahirrahmanirrahim
Sayısız nimetleriyle bizlere ihsanda bulunan yüce Rabbimize sonsuz hamdı senalar, peygamber (sav) efendimize sayısız sala tu selamlar olsun
Değerli… sizleri Allah’ın selamıyla selamlar, iyi sıhhat ve afiyette olmanızı yüce Allahtan diler, gönüllerimizin süruru çiçeklerimizin her birini ayrı ayrı olarak özlem ve muhabbetle o gül yanaklarından öpüyorum
Benim durumumu soracak olursanız Allah Azle ve Celile’ye hamdı senalar olsun iyiyim Sizlerinde iyi olmanız devamlı dualarımdır
Sizlerin iyi olduğunu duyduğumda mutlu oluyor ve Allah Azle ve Celile’ye hamd ediyorum Zaman ne de çabuk geçiyor İşte bir bayram daha geldi Kimi gönüller sevinçli iken kimi gönüller belki hüzün ve buruk olacak…
Ve daha benzer duygularla bayrama girecek müminler Aslında bayramı bayram kılan onun keyfiyetidir öyle değimli? Yani ramazan ve ramak kala idrak edeceğimiz kurban bayramı…
Evet, kurban bayramı… Kurban bayramını anlamak için Hz İbrahim aleyhisselam ve oğlu Hz İsmail aleyhüsselamın hayatlarını anlamadan kurban bayramının tadını almak mümkün olmasa gerek!
Yani kurban bayramını anlamak için Hz İbrahim (as) ve Hz İsmail (as) ‘in Allah’ı Tela’ya olan teslimiyet ve itaatlerini anlamak, anlamakla birlikte bunu bil fiil yaşamak, yani onların teslimiyetleri ve itaatleri gibi bir teslimiyet ve itaatle yüce Allaha bağlanmaktır Allah azzeve Celle’ ye bağlılığını itaat ve teslimiyetin simgesi ise hiç şüphesiz ki O’nun dinîni yaşamaktır
O’nun emir ve vahiylerini uymaktır Aziz dini uğrunda başa gelen bela ve musibetlere karşı sabretmek, dayanmak ve Allah’a dayanıp tevekkül etmektir Kurban bayramını bu şuur ve idrak ile geçirenlere ne mutlu
Evet, geçen zamanla beraber aslında ömrümüzün de beraberinde gittiğini biliyoruz Ne gam! Yeter ki Rabbimiz geçen ömrümüzü rızası ve dini uğruna kabul etsin Çünkü Rabbimizin bu fani ve dünyadaki ademi ömre bedel olarak düşünce ve hayallerimizin bile idrak edemeyeceği güzellikte bir ömrü bedel kılacak ve o ebedi Firdevs cennetlerinde ağırlayacaktır inşallah
şüphesiz ki Allah'ın müminlere vaadi haktır ve yerini bulacaktır Ancak insan oğlu çok sabırsızdır Halbuki rabbimizin kelamı kuran-ı kerim de müminlerin karşılaşacakları bela ve musibetlere, türlü zorluk ve sıkıntılara karşı sabrı ve dayanmayı, Allaha bağlanıp ona tevekkül etmeyi ondan yardım dilemeyi emredip müminleri buna teşvik etmekte ve nihai rahtlığın huzurun mutluluğun kurtuluş ve zaferin müminlerin olacağı müjdesi apaçık veriliyor Demem o ki; Rabbimizin biz mümin kullarına sayısız nimetlerine karşı hamd ve şükrümüzü ziyade kılalım Bunca lütuf ve ikramlarına karşı gerçekten ne kadar hamd etsek yinede az olduğunu hiç hatırımızdan çıkarmayalım Çünkü şeytan ve nefis, bu iki büyük ve sinsi düşman daima müminlerle savaş halinde olup müminlerin kendilerine bahşedilen bunca nimetleri görmemezlikten gelip hiçe sayması nankörlük etmesi, imanlarının zaafa uğraması, şeytanla nefse uymanın sonucunda olabilir…
O yüzden de müminin şeytana ve nefsine karşı daima uyanık olup dikkatli olması gerekir Çoğu kimse bu konuda yanıldığının farkına bile varmamaktadır Yani dıştan gelen tehlikelere karşı gösterdiği refleks ve mukavemeti Batıni olan yani içte olan tehlikeye ( şeytana ve nefse önem vermediğinden ) karşı Aynı duyarlılığı gösterip karşılık vermediğinden dolayı çoğu kez şeytana ve nefise yenilmek zorunda kalıyor
Rabbimiz bizleri ve tüm müminleri nefsimizin, şeytanın ve dostlarının sinsi hile ve tuzaklarından muhafaza etsin İhlâs ve samimiyetle Allah (cc)’a bağlı olan bir kalbe şeytana girmesi daha doğrusu orada kendine yer bulması zordur Çünkü tüm işlerini yalnızca Rabbinin rızasını gözeterek yapan bir mümin Allahı Teala kendi yardımı ile destekleyecek ve muhafaza edecektirşu da vardır ki kişi kendini münkeriyetlardan ve Allahın rızasına aykırı olan şeylerden uzak tuttuğu müddetçe Allahu Teala da kendisini uzak tutacak ve ona koruyacaktır Ancak ne zamanki rızasına muhalif davranıp münkeriyata meyledip daldığı an (bilerek ve isteyerek) Allahu Tealada onun üzerindeki yardımın rahmetini çekip alır…
Rabbimiz bizleri ve tüm mümin gönülleri bu ihsan susuru üzere yaşatsın Hakkını helal et sanırım biraz daldım
Biliyor musun C… mektubunda Sena’nın sizinle sahura kalkmak için elma meselesini okuduğumda öyle bir gülmem geldi ki kendi kendime dedim ki; Suphanallah işte tipik bir çocuk aklı
Bu ramazanda çocuklarında seninle birlikte sahura kalkmaları bende apayrı duygular oluşmasına sebep oldu Ve o güzel manzarayı görememenin burukluğunu duydum Allaha binlerse hamdu senalar olsun ki artık çocuklarımın da oruç tutacak yaşa gelmeleri,namazlarını düzenli kılmaları ve diğer kendi başlarına yapabilecek olgunluğa ve anlayışa ermiş olmaları beni ne kadar mutlu ettiğini bilemezsinİşte tüm bu olanları Rabbimizin birer ikramı ve ihsanı olarak görmemiz gerektiğini hatırdan çıkarmayalım
Biliyor musun C… buraya açık görüşe geldiğinizde görüşte en çok tuhafıma giden olaylardan birini sana söyleyeyim Hani açık görüşe gelişte ve gidişte çocukları öpüp kucaklarken ' a gelince onu öpüp kucakladığım zaman eli ile sırtımı sıvazlayıp avuçları ile sırtıma vurması… Gerçekten bu hareketi çok garibime gittiKendi kendime dedimki Suphanallah ' ın bu yaptığı tıpkı büyük adamların küçüklere olan sevgi gösterisinde bulunmak için onları kucaklayıp sırtlarına vurmalarına benziyorİkinci bir şeyde hani senden dönüşte bana ayakkabı göndermeni istemiştim ya? ' da baba al benim ayakkabılarımı giy demişti çok etkilenmiştim Ayakkabı numarası kaç demiştim sende 41 demiştinDemek ki ciddi ciddi bana kendi ayakkabılarını çıkarıp vermeyi düşünmüştü
Diger bir taneside ' ma giydiği klasik tip kot pantolonu ile ilgilidir Dedim ki olgum giydiğin kot pantolonun çok dardır Hem tıbbi olarak sağlığa sakıncalı hem de rahat oturup kalkamzasın falan…Kot ta giysen şarlo tipi pantolon giysen daha rahat edersin Dedi ki baba pantolonumun neresi dar? Dar degil ki Ona de ki baba oğul çektiğimiz fotoğrafa baksın kendi karar versin Bu konuda ki görüşünü tekrar annesine belirtsin!
şimdilik hatırıma gelenler bunlar Ha birde bıyıklarının çıkması aynaya bakması ve sana bu konuda sorular sorması beni çok güldürdü
Biliyor musun C… Tatilde gezip gördüğünüz yerleri çok güzel tasvir etmişsinözellikle bu güzel manzaraları İlahi nazarla ve ibret gözü ile değerlendirmen gerçekten benim çok hoşuma gitti Rabbimin daha güzellerinde ikimizi buluşturması duasıyla…
Evet şimdilik satırlarıma yeter demeden önce başta annem olmak üzere tüm aile fertlerine selam ve hürmetlerimi sunarımKurban bayramlarını kutlayıp büyüklerin mübarek ellerinden yeğenlerimin gül yanaklarından öperimÇocuklarımıza ayrı ayrı güzel kart postallar yaptım kendi ellerimle hazırladım Ne mutlu onlara ki babalarının yokluğunu aratmayacak kadar şefkatli kolları olan bir anneleri var Bir daha ki bayramı sizlerle geçirmek ve baki olan hayatta da hep birlikte olmak temenilerimle…
Rabbim tüm müminlerin yar ve yardımcısı olsun…

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek