Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Ben Dün Kıldığın İkindi Namazının Sûretiyim"

Gönderen Konu: Ben Dün Kıldığın İkindi Namazının Sûretiyim"  (Okunma sayısı 1507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı :)sevde:)

• Yeni Üye
  • *
Ben Dün Kıldığın İkindi Namazının Sûretiyim"
« : Eylül 11, 2008, 06:20:21 ÖS »
Bir zaman bâzıları Ya’kûb Germiyânî hazretlerine gelerek namaz içinde gönüllerine çeşitli düşüncelerin geldiğinden yakındılar.

Ya’kûb Germiyânî hazretleri; "Kırk yıldır değil namaz içinde, namaz dışında bile basîret gözüm, Allahü teâlânın rızâsından başka bir şeye bakmamıştır." buyurduktan sonra, şöyle anlattı: "Bu yola girişimin ilk zamanlarıydı. Kendi hâlimde, kalbimle meşgûl olup, murâkabede idim. Birden önümde, çıplak bir kimse görünüverdi. "Avret yerini ört, yâhut da başka tarafa git!" dedim.

Bu sözüme hiç aldırış etmedi. Gâyet mahzûn bir şekilde; "Ben dün kıldığın ikindi namazının sûreti, görünüşüyüm. Namazın sünnetleri benim (örtüm, elbisem) dır. Sen, bâzı dünyevî meşgûliyetler sebebiyle, namazın sünnetlerini terk eyledin. Onun için ben kıyâmete kadar bu hâlde kalsam gerektir." dedi. O zaman, o çıplak sûret kendimmişim gibi öyle utanıp mahcûb oldum ve yaptığıma öyle pişman oldum ki, bu sebepten o andan îtibâren, Allahü teâlânın emirlerini yerine getirmekte tam bir âgâhlık ve uyanıklık içindeyim. Çok dikkatli davranmaya, gaflette bulunmamaya çok gayret ediyorum."
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 11:41:36 ÖS Gönderen: İsra »

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
Ben dün kıldığın ikindi namazının sûretiyim"
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2008, 02:25:51 ÖS »
Allah razı olsun ...

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek