Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Örtülü Değilim Ama!!!

Gönderen Konu: Örtülü Değilim Ama!!!  (Okunma sayısı 6527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« : Aralık 25, 2008, 07:34:50 ÖÖ »
Altmışına merdiven dayamıştı Sırtında bulicin saçları boyalı ve yapılı, tırnakları ojeliydi Kendisi sevdiğim bir hanımdı Ama örtünenlere sinirleniyordu Oturup ne zaman sohbet etsek konuyu hemen örtüye getiriyordu Ruhunun derinliklerinde örtünememenin gizli bir sıkıntısını duyuyor olmalı ki, başörtülülerle fazla uğraşıyordu.

Geçenlerde yine karşılaştık hemen dedi ki: “Ya sizin başörtülüler bu sefer de işi ta AİHM’e kadar götürmüşler Şunu anlatamadım Baş örtmek önemli değil Benim de başım örtülü değil ama kalbim çok temiz Hiçbir insan hakkında kötü düşünmem Bütün fakirlere acırım Mevlit okuturum Sadaka veririm Öyle çarşaflı kadınlar var ki, çok fenalar Bu işler öyle namaz kılıp, oruç tutup, çarşaf giymekle olmaz Kalbin temiz olacak”

Sadece bu dostum değil bu sözleri söyleyen İslamın hiçbir emrini yerine getirmeyen nice insanlar, aynı şeyi söylüyor Özellikle son yıllarda bu kelime ağızlarda sakız, dillerde tekerleme oldu
Peki bu nasıl bir Müslümanlıktır ki, Müslümanın yapması gereken hiçbir şeyi yapmayıp sonra da “kalbim temiz” deyip işin içinden çıkmak?
Bu okula gitmeyip , derslerine çalışmayan öğrencinin “benim kalbim temiz okula, derse ve hocalara karşı hiç kötülük düşünmüyorum beni sınıf geçirsinler” demesine benziyor
Ayrıca ‘ben namaz kılmayıp oruç tutmayıp örtünmüyorum ama kalbim temiz Nice bu işleri yapanlar var ki ne kötülük yapıyorlar’ demek nasıl bir kalp temizliği oluyor ki, nice Müslümanları zan altında bırakıyor? Onlara, şöyle şöyle yapıyorlar diyerek iftira atıyor? Bir başkasına iftira atmak kalp temizliğiyle bağdaşıyor mu? Gıybet olmuyor mu? Kalp temizliğinin göstergesi böyle mi oluyor?
Hem sonra İslamın şartı beş değil mi? Müslümanım diyen insanların bu farzları yerine getirmesi gerekmez mi? Bunları yapmadan sadece kalp temizliğinden bahsetmek olur mu?
Zaten müslümanın kalbinin temiz olması gerekirÇünkü peygamberimiz : “Ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim” diyor
Ayet-i kerimede “Eğer Allah’a muhabbetiniz varsa Habibullah’a ittiba edilcek İttiba edilmezse netice veriyor ki, Allah’a muhabbetiniz yoktur Muhabbetullah varsa, netice verir ki; Habibullah’ın sünnet-i seniyyesine ittibaı intac eder” Al-i İmrana 31)
Madem ki, kişi Allah’ı seviyor öyleyse O’nun istediği gibi olmalı ve Allah “benden nasıl razı olur? Ben Allah’ı nasıl razı edebilirim? Allah benden ne istiyor?”diye sormalıdır
Ayette Allah’ı seviyorsanız Allah’ın sevdiği zata benzemelisiniz deniliyor Allah’ın sevdiği zat mademki Resulullah’tır Öyleyse o zat’a benzememiz gerekiyor
Peki o Habibullah ne yapmış? Namaz kılmış, oruç tutmuş, güzel ahlaklı olmuş , hanımlarını ve kızlarını tesettüre girdirmiştir
Hatta Hz Aişe validemizle birlikte otururken yanlarına gelen  birisinin yanında bile Aişe validemizin örtünmesini istemiştir

selam ve dua ile

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2009, 04:01:10 ÖS Gönderen: mirac »

Çevrimdışı fatihakca14

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2008, 11:27:54 ÖÖ »
Tipik bir savunma mekanziması bu benim kalbim temiz.sanki ace ile yıkanmış kalbi.Peygamber efendimzinde kalbi temizdi ama namazlarını kılardı.Bu tip insanlar örtülü insanlarıda düşman görür ve yaşam hakkı tanımazlar.Bunlara Allah hidayete erdirsin ne diyelim... ;D
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 11:46:38 ÖÖ Gönderen: hafız-kız »

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2008, 12:33:49 ÖS »
evet bu şuna benziyor ben sınava çalışmasamda geçerim,çok zekiyim çünkü

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2008, 01:41:29 ÖS »
kalbim temiz diyerek kendilerini kandiriyorlar sadece...
Bakalim öbur dünyada öyle diyebilecekler mi...
ALLAH islah etsin...

ALLAH razi olsun ebrar abla...
güzel bir paylasim...

Çevrimdışı özlem

• Yeni Üye
  • *
  • Daha Düşemedik Biz Aşka !..
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #4 : Aralık 30, 2008, 01:56:26 ÖS »
böyle diyerek kendi kalplarindseki huzursuzluktan suçluluk duygusundan kurtulmaya çalışıyorlar bence
Allah ıslah etsin inşallah

Allah razı olsun

Çevrimdışı İsra

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2008, 02:07:02 ÖS »
bir katile sor neden cinayet işeledin kendini haklı çıkarıcak bir nedeni vardır bir kötüye sor neden böylesin diye hayat beni bu hale getidi der bir hırsıza sor neden hırsızsın diye açım abi der yani herkesin kendini haklı çıkarıcak nedeni vardır diyorum birşey demiyorum hesap vereceğimiz tek yer Allah katıdır ozaman ona sorgu sual edildiğinde oda öyle der .... :)

Çevrimdışı Mirza

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2008, 02:08:54 ÖS »
 Paylaşımda ifade edilen konuyla ilgili, yıllar önce bir sohbet meclisinde dinlediğim latif bir Nasreddin hoca hikayesini yazmak istedim;

İbadetlerini ifa etmeyen adamın biri Nasrettin hocaya sürekli "ben namaz kılmıyorum ama kimsenin işine karışmam herkesin hakkında iyi şeyler düşünüyorum v.s. diyip arkasından benim kalbim temiz diye eklermiş"
  Hoca bir gün adamı yanına çağırıp iki elini birleştirerek adamın kalbinin üstüne yerleştirip ellerinin arasından bakmış ve demiş ; Ya hakikaten kalbin çok temiz, içinde ne din var nede iman, tertemiz bomboş....

Tabi bu bir hikaye ama şakayla karışık bir hakikatide içerisinde izah ediyor....
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 02:20:15 ÖS Gönderen: Mirza »

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2008, 04:51:53 ÖS »
ALLAH islah etsin...
canım sendende Rabbim razı olsun
ALLAH razi olsun ebrar abla...
güzel bir paylasim...

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #8 : Aralık 30, 2008, 04:52:38 ÖS »
Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #9 : Aralık 30, 2008, 06:11:51 ÖS »
Allah razı olsun kardeşim +

"benim kalbimi Allah biliyo temiz benim kalbim diyenlere" bende Allah biliyo ama bakalım sen kendi kalbini biliyo musun diyorum

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #10 : Aralık 30, 2008, 08:27:17 ÖS »
Allah hidayet versin inşeAllah

Allah razı olsun...+

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #11 : Aralık 31, 2008, 11:38:36 ÖÖ »
amin inşallah

Çevrimdışı HİRA.

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #12 : Ocak 01, 2009, 10:10:53 ÖS »
böyle diyerek kendi kalplarindseki huzursuzluktan suçluluk duygusundan kurtulmaya çalışıyorlar bence
Allah ıslah etsin inşallah

Allah razı olsun

allah razı olsun

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #13 : Ocak 15, 2009, 04:02:08 ÖS »
ALLAH islah etsin...

sağolasın. anlamlı bir paylaşım olmuş
+.....

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
Örtülü Değilim Ama!!!
« Yanıtla #14 : Ocak 16, 2009, 01:28:46 ÖS »
sizde sağolun,gözlerinize sağlık

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek