Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Günün Ayet-i Kerimesi

Gönderen Konu: Günün Ayet-i Kerimesi  (Okunma sayısı 110375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #180 : Temmuz 02, 2010, 12:18:51 ÖS »
Kim iyilikle gelirse, onun için ondan daha hayırlısı vardır. Kim de kötülükle gelirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kötülük kadar cezalandırılırlar.
(28/Kasas,84)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #181 : Temmuz 03, 2010, 12:26:16 ÖS »
“İnsana bir zarar dokunduğunda bize yalvarır. Sonra ona tarafımızdan bir nimet verdiğimizde, “Bu, bana ancak bilgim sayesinde verilmiştir der. Hayır, o bir imtihandır. Fakat onların çoğu bilmezler.”  Zümer suresi, 49.ayet

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #182 : Temmuz 05, 2010, 07:50:04 ÖÖ »
Mü'min olarak, erkek veya kadın, her kim salih ameller işlerse, işte onlar cennete girerler ve zerre kadar haksızlığa uğratılmazlar.
(Nisâ, 4/124)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #183 : Temmuz 06, 2010, 06:50:25 ÖS »
De ki: “Üzerinize vekil kılınan ölüm meleği canınızı alacak, sonra da Rabbinize döndürüleceksiniz.
(32/Secde,11)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #184 : Temmuz 07, 2010, 12:50:51 ÖS »
İnananlar için hâlâ vakit gelmedi mi ki, kalbleri ALLAH'ın zikrine ve inen hakka saygı duysun ve bundan önce kendilerine verilmiş, sonra üzerlerinden uzun zaman geçmekle kalbleri katılaşmış, çoğu da yoldan çıkmış kimseler gibi olmasınlar?

Hadid suresi/16

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #185 : Temmuz 08, 2010, 07:23:53 ÖS »
İsra 1. Kulunu, geceleyin Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketli kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya (1) götüren (ALLAH’)ın şânı yücedir. (Bunu,) kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (yaptık). Şüphesiz O, (evet) O, hakkıyla işitendir, görendir. (2)

1. Mescid-i Aksâ’yı ilk yapan Hz. Davud’dur. Burada sözü edilen bereket hem dünyevî hem dînîdir. Çünkü Beyt-i Makdis ile çevresi (Filistin, Şam, Ürdün) peygamberlerin ibadet ettikleri ve vahye mazhar oldukları yörelerdir.

2. Mi’râç hâdisesi hicretten bir yıl kadar once (M. 621) meydana gelmiştir. Mi’râç hususunda Hz. Peygamber sahih hadislerinde nasıl anlatmışsa aynen öyle iman ederiz. Bunun dışındaki muhakemeler imanı bozabilir. [bk. 17/60; 53/11-18]

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #186 : Temmuz 08, 2010, 08:35:34 ÖS »

Sana güzellikten her ne ererse bil ki Allahdandır, kötülükten de başına her ne gelirse anla ki sendendir,
(Nisâ, - 79 )

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #187 : Temmuz 11, 2010, 05:03:43 ÖS »
1.Bir kısım ayetlerimizi kendisine göstermek için, kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren O (Allah) Yücedir. Gerçekten O, işitendir, görendir.
İsra

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #188 : Temmuz 14, 2010, 01:48:50 ÖS »
(Ey mü’minler!) Size hoş gelmese de, (gerektiğinde zulüm ve saldırıyı önlemek için meşru ölçüler içinde) savaşmak artık size yazıldı (farz kılındı). Olur ki (bazen) hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlı olur ve hoşunuza giden bir şey de sizin için şer olur. (Hayırlı ve doğru olanı) Allah bilir, siz bilemezsiniz.
(2/Bakara, 216)

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #189 : Temmuz 15, 2010, 10:15:24 ÖÖ »

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم

وَمَثَلُ الَّذِينَ يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ وَتَثْبِيتًا مِنْ أَنْفُسِهِمْ كَمَثَلِ جَنَّةٍ بِرَبْوَةٍ أَصَابَهَا وَابِلٌ فَآتَتْ أُكُلَهَا ضِعْفَيْنِ فَإِنْ لَمْ يُصِبْهَا وَابِلٌ فَطَلٌّ ۗ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ

Ve mallarını rızayı ilâhiyi taleb ve nefislerini tesbit için infakta bulunanların meseli ise bir bahçenin meseli gibidir ki, ona çokça yağmur yağar da meyvelerini iki kat olarak yetiştirir. Ona çokça yağmur değil de çiy isabet etse (yine kifâyet eder). Ve Allah Teâlâ yapacağınız şeyleri görücüdür.
BAKARA-265

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #190 : Temmuz 17, 2010, 04:04:39 ÖS »
Rabbinin hükmüne sabret. Çünkü sen gözlerimizin önündesin, kalktığında Rabbini hamd ile tespih et.

(Tûr Sûresi, 52/48)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #191 : Temmuz 18, 2010, 06:59:51 ÖS »
Kim yaptığı haksız (hırsızlık) hareketinden sonra (cezasını çekip) tevbe eder kendini düzeltirse, hiç şüphesiz Allah onun tevbesini kabul eder (bir de âhirette azap etmez). Çünkü Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir.
(5/Mâide, 39)

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #192 : Temmuz 23, 2010, 10:03:49 ÖÖ »
Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz. (Enbiya Suresi,35)

Sonra bunun ardından siz gerçekten ölecek olanlarsınız. (Mü’minun Suresi, 15)

Gerçek şu ki, sen de öleceksin, onlar da öleceklerdir. (Zümer Suresi, 30)
Allah sizi yarattı, sonra sizi öldürüyor, sizden kimi de, bildikten sonra bir şey bilmesin diye, ömrün en aşağı ucuna (yaşlılığa) geri çevrilir. Şüphesiz, Allah bilendir, her şeye güç yetirendir. (Nahl Suresi, 70)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #193 : Temmuz 25, 2010, 09:50:34 ÖS »
Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır. (Bakara Suresi, 10)

Çevrimdışı Yara ßenim

• Yeni Üye
  • *
  • Tükendim YaresulAllah
Günün Ayet-i Kerimesi
« Yanıtla #194 : Temmuz 27, 2010, 04:08:17 ÖS »
“Eğer müminlerden iki gurup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. Şayet biri ötekine saldırırsa, ALLAH'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. Eğer dönerse artık aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. Şüphesiz ki ALLAH, âdil davrananları sever.” (Hucurât, 9

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek