Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Üniversite ve Kızlar

Gönderen Konu: Üniversite ve Kızlar  (Okunma sayısı 13565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuzu

• Yeni Üye
  • *
  • <....Uzaklarda.....>
Üniversite ve Kızlar
« : Ağustos 02, 2008, 11:00:26 ÖS »
evet kardeşlerim yorumlarınızı bekliyorum
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2008, 04:25:59 ÖS Gönderen: kuzu »

Çevrimdışı nymphadora

• Yeni Üye
  • *
üniverrsite ve kızlar
« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2008, 11:26:53 ÖS »
kız içinde erkek içinde eğitim şart.ama bir bayan imkankarı nereye kadar okumasını sağlıosa okusun gerekiosa imkanlarını zorlasın yinede okusun... :)

Çevrimdışı PamukPrenses

• Yeni Üye
  • *
üniverrsite ve kızlar
« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2008, 05:16:12 ÖÖ »
eveett

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
üniverrsite ve kızlar
« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2008, 10:32:01 ÖÖ »
özellikle bayanlar mutlaka okumalı olurda birgün yalnız ve kimsesiz kalırsa (Allah Göstermesin) kendi ayakları
üstünde durabilmeli hayatını kazanabilmeli

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
üniverrsite ve kızlar
« Yanıtla #4 : Ağustos 03, 2008, 12:31:02 ÖS »

"bir bayan sizce üniversite okumalı mı okumamalı mı?neden?" sorusunun cevabı mevcut şartlarda maalesef hayır dır. Peki neden diye soracaksınız.

Biliyoruzki uzun süredir bayanların üniversitede başörtüsü takması yasak.Benim okuduğum yıllarda sınıfların kapısına kadar takabiliyorlardı, sınıflarda açılıyordu.Şimdi nizamiyeden içeri bile alınmıyor.Hal böyle iken islamın kadınlar için getirdiği en büyük özgürlük ve en kıymetli farzı olan tesettürün ref-i hiç bir şeye feda edilmez edilemez.
 Üstad hazretleri " Muhakkak maslahat, mevhum mazarrata feda edilmez" der.Muhakkak maslahat:faydası, yararı kesin olan işler için kullanılır. Mevhum mazarrat ise ;gerçekte olmayan ancak var kabul edilen muhtemel zararlar demektir.
 Yani ortada hiçbir şey yokken ileride yalnız kalırızda başımızın çaresine bakmamız gerekir. v.s gibi mevhum bir mazarat için, muhakkak bir maslahat olan tesettür terk edilemez.
  Kadın annedir,şefkattir,naziktir ve korunması gereken nazenin bir çiçek gibidir, ve her zaman vakurdur.Bu özellikler kendisinin fıtratına doğuştan yerleştirilmiştir.Bu hasselerini elde edebilmek için üniversite okuması ve çalışması şart değildir.

"Hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah ve Resulü'ne itaat edin. Ey ehli beyt! Allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor. (Ahzab 33)"

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
üniverrsite ve kızlar
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2008, 12:48:04 ÖS »

Hemen aklıma gelen bir düzeltme yapmalıyım.Üniversite okumuş/okuyan ve çalışan bayan kardeşlerim beni yanlış anlamasın.
 Din bir imtihandır bir tecrübedir, herkesin cüz-i iradesi ile seçme hakkı vardır.Kimsenin tercihine karışmamıza hakkımız yoktur.Ben kendi zaviyemden böyle bakıyorum.Keşke şartlar uygun olsada üniversitede okumak isteyibde okumayan tek bir insan kalmasa.....

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
üniverrsite ve kızlar
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2008, 01:02:22 ÖS »
hüsrev_06 yazdığınız yorum çok güzel ben kendi adıma teşekkür ediyorum size

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #7 : Ağustos 04, 2008, 06:21:38 ÖS »
bence okumalı..

bu zamanda okuması lazım diye düşünüyorum...
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2008, 11:57:01 ÖÖ Gönderen: ceylin »

Çevrimdışı tonquc

• Yeni Üye
  • *
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #8 : Ağustos 04, 2008, 07:33:21 ÖS »
hüsrev kardeşime katılıyorum sağol kardeşim emeğine sağlık...bu zamanda türkiye laik bir ülkedir diyenlerin arasında bayan için okumak zor..dediğin gibi din de bir imtihan...okumak uğruna bir bayan ALLAH(c.c)ın emri olan baş örtüyü açmamalı gerekirse okulu bırakmalı...herşeyin başı,önce iman!!! asıl eğitim de aileden aldığı eğitimdir..sadece okumakla adam olunmaz...

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #9 : Ağustos 04, 2008, 08:08:13 ÖS »

Rabbim cümlemizden razı olsun, idrak gücümüzü artırsın, ve hepimize bizi sıratı müstakime yaklaştıracak faydalı paylaşımlarda bulunmayı nasip etsin inşallah...yorumlarımıza katılan/katılmayan herkese teşekkür ediyorum.....

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #10 : Ağustos 04, 2008, 09:31:51 ÖS »
okumalı tabiki bay veya bayan hiç farketmez

Çevrimdışı Akasyam

• Yeni Üye
  • *
  • ŞiRiNeM
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2008, 01:06:21 ÖS »
kapalı olarak okuyacaksa okumalı, açık olacaksa okumamalı...
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2008, 01:07:39 ÖS Gönderen: MERVE_42 »

Çevrimdışı hafız-kız

• Yeni Üye
  • *
  • Sükût gerekliydi,sus/tum. Sadece izliyorum..
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2008, 03:40:03 ÖS »
hüsrev kardeşime katılıyorum sağol kardeşim emeğine sağlık...bu zamanda türkiye laik bir ülkedir diyenlerin arasında bayan için okumak zor..dediğin gibi din de bir imtihan...okumak uğruna bir bayan ALLAH(c.c)ın emri olan baş örtüyü açmamalı gerekirse okulu bırakmalı...herşeyin başı,önce iman!!! asıl eğitim de aileden aldığı eğitimdir..sadece okumakla adam olunmaz...

katılıyorum..tabiki herkes okumak ister bende isterdim fakat buzamnda malesef böyle bişey mümkün olmuyor..mutlaka bişeylerden taviz vermen gerekiyor ve tavizde tavizi peşinde getiriyo ben bunu göze alamadım çokda şanslı hissediyorum kendimi.illa kendinizi geliştrmk istersenz başka şekillerde kendinizi geliştirebilirsinz hemde Hiç bişeyden Taviz vermedem!!
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2008, 03:40:27 ÖS Gönderen: hafız-kız »

Çevrimdışı fukuku

• Yeni Üye
  • *
  • kıymetlimsin gülümm
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #13 : Ağustos 05, 2008, 05:10:21 ÖS »
karasızım çünkü; bu dönemde çok çelişkili bir durum söz konusu ...Bu tür konularda görüşbildirmek biraz vebal altına girmek gibi oluyor...diyecem ki kesinlikle okumalı: olmaz çünkü bu sefer Rabbimin emrini hiçe sayıyor oluyorum....Diyecem ki okumamalı : Bu da olmuyor...Bu dönemde çok zor o yüzden kararsızım .....Amma velakin :tüm kararlarımıza saygılı bir ortamda mutlaka bayanlar okumalı mutlakaaaa.........
« Son Düzenleme: Mart 16, 2009, 01:34:18 ÖÖ Gönderen: fukuku »

Çevrimdışı and

• Yeni Üye
  • *
Üniversite ve Kızlar
« Yanıtla #14 : Ağustos 05, 2008, 05:14:28 ÖS »

Hüsreve katılıyorum.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek