Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bayanlar Evlendikten Sonra Çalışmalı mı???

Gönderen Konu: Bayanlar Evlendikten Sonra Çalışmalı mı???  (Okunma sayısı 17366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
Bayanlar Evlendikten Sonra Çalışmalı mı???
« : Temmuz 01, 2008, 05:23:46 ÖS »
kardeşlerim bayanlar evlendikten sonra çalışmalı mı??
yorumlarinizi bekliyorum...
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2010, 06:16:13 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
bayanlar evlendikten sonra çalışmalımı???
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2008, 05:30:12 ÖS »
aslında bayan evlenmeden öncede çalışmamalı ama maalesef amalar var.
eğer imkanı varsa çalışmamalı

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2008, 06:09:03 ÖS »
ben çalışmalı diyenlerdenim  her insana uygun biyer mutlaka vardır diye düşünüyorum...

Çevrimdışı nymphadora

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2008, 02:41:04 ÖS »
bence çalışmalı. nolursa olsun herkes kendi ayakları üstünde durmayı bilmeli............ ::)

Çevrimdışı sevil-38

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2008, 04:36:29 ÖS »
bencede çalışmalı ben işime devam etmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı gece_yürüyüşü

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2008, 12:24:59 ÖS »
Şartlara göre değişir eğer bebeği olup belli bi yaşa kadar en azından (6-7 yaş)okul çağına kadar başkasına emanet etmeden kendi ilgilenip yetiştirmeli çocuklarını diye düşünüyorum.Bu yaşa kadarki dönemi ahlaki,kişisel gelişimi için çok önemli çünkü.Dolayısıyla kendi yetiştirmesine imkan vermiycek bir işi olamadığından(eğer kendi dükkanı gibi bir yer olur,orada imkanı durumu müsait olur o başka)bu süre zarfında çok ihtiyaçlı değıllerse bence çalışmamalı diye düşünüyorum.İlerleyen zamanlarda yada çocuk düşüncesi olmadan uygun şartlarda fıtratını zorlamıycak şekilde çalışabilir,güzelde olur onu mutlu eder ve hayatta daha verimli pozitif bakan bir insan olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı selvi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 14, 2008, 03:26:10 ÖS »
BENCEDE ÇALIŞMALI ÇÜNKÜ GÜNÜMÜZDE ERKEKLERRE GÜVEN OLMUYOR ALLAH KORUSUN EŞİMİZE BİRŞEY OLDUĞUNDA AYAKLARIMIZ ÜSTÜNDE DURMAMIZ GEREKİYOR ÇEVREMDE GÖRÜYORUM BU TÜR BAYANLARI ÇALIŞMADIKLARI İÇİN EŞLERİ TERK EDİNCE VE ÖLÜNCE ZOR DURUMDA KALIYOLAR HELEDE ÇOCUKLARI VARSA

Çevrimdışı Büsra

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 23, 2008, 01:09:02 ÖÖ »
imkan varsa çalışmamalı ama olurya evlendikten sonra allah bilir duruma göre tabiki büyük konuşmamak gerek

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 03, 2008, 01:21:04 ÖS »

İslam'a göre kızlar ve kadınlar, geçinmek için çalışmak mecburiyetinde değillerdir; ihtiyaçları bulunduğunda bunu karşılamak kocalarına ve yakından uzağa doğru erkek akrabalarına borçtur.

Kadın, tesettürle mükellef olup, kendisini dış tehlikelerden koruması gerektiğinden nafakasını temin etmek sâkıt olmuştur. Erkek üzerine vaciptir.

İslâm dîni, kadına rıfk ile muamele yapılması gerektiğinden, ondan her türlü nafaka meşakkatini kaldırmıştır.

Ama bu hiçbir şekilde çalışamaz manasına gelmez tabiki.Kadın evinde ve mahremleriyle halvet hali bulunmayan mekanlarda eğer isterse çalışabilir.Fakat üstede dediğimiz gibi kadınlar için nafaka temini için çalışmak mecburi değildir......

Çevrimdışı sahra cold

• Yeni Üye
  • *
  • ........
« Yanıtla #9 : Ağustos 03, 2008, 02:02:52 ÖS »
Bende çalışmalı diye düşünenlerdenim...hayatın karşımıza neler çıkaracağını hiç birimiz bilemeyiz...zaman çok zor bir zaman, ne olursa olsun her insan kendi ayakları üzerinde durabilmeli...

Çevrimdışı fatma

• Yeni Üye
  • *
  • Bütün kötülüklerin anahtarı, hiddettir.
« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2008, 04:02:20 ÖS »
Bana kalırsa bu seçim bayanlara bırakılmalı...Kendi ayakları üzerinde durmayı istemek en doğal hakları...Tabii evinde durmasını gerektirecek bir durum söz konusu değilse...
Zaten dinimiz bu konuyu gayt güzel çözüme ulaştırmış ve bayanların çalışmasında (koşullar olarak uygun bir yer ve durum olduktan sonra)her hangi bir zorlama ve ya beis görmemiş...Zaten bayan çalışsa bile dinen kazandığı parayla ev ekonomisine katkı yapacak diye bir derdi yok...İsterse katkı sağlayabilir,isterse harcayabilir...Bu konuda tüm yük erkeğin üzerinde...Ama günümüz koşullarında evde yapacak bir iş bile olsa,bayanların en azından bunlarla uğraşması da gerekebiliyor...İş eşlerin karşılıklı görüşlerinde bitiyor sanırım...

Çevrimdışı YOLCU

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
« Yanıtla #11 : Ağustos 03, 2008, 04:04:27 ÖS »
bende ben ne dersem boş diyorum eşler kendi aralarında anlaşarak karara bağlamalı ama bir bayanda erkeğin
hakkı olabilmesi için çalıştırmaması gerekir annesinin evinde nasıl yaşıyorsa yiyip içiyorsa aynen eşi yaşatmalı

Çevrimdışı ceylin

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 04, 2008, 06:10:39 ÖS »
aslında bayan evlenmeden öncede çalışmamalı ama maalesef amalar var.
eğer imkanı varsa çalışmamalı
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2008, 11:51:40 ÖÖ Gönderen: ceylin »

Çevrimdışı husrev_06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 04, 2008, 07:14:33 ÖS »
bayanın eşine kalmış bişey ister çalıştırır, ister evde otuturur çocuklarına baktırır bu kadar tartışmaya lüzum yok bence arkadaşlar

ceylin kardeşim tartışılmaya luzum görülmese bu konu burada açılmazdı. farklı fikirler ortaya çıkmadığı gibi işin doğrusunada ulaşılamazdı, zira müsademe i efkardan barika i hakikat doğar .
 burada tartışılan kişinin eşine çalışma müsadesi verip vermediği değilki, evli bir bayanın çalışmasının dinimiz açısından nasıl değerlendirildiği  meselesi. ve inanın konuşulmaya ve tartışılmaya değer bir konudur.ve acizane size tavsiyem baştan sona yazılan tüm yorumları dikkatle okumanızdır.(belkide okudunuz ama bir daha dikkatle okuyunuz derim)

Çevrimdışı SüKuT-u HaYaL

• Yeni Üye
  • *
  • Harca(ya)madığım zamanları buldum zaman içinde
« Yanıtla #14 : Ağustos 04, 2008, 07:38:23 ÖS »
efendimiz çalışmak zorunda kalan bayanları sadece bayanlara özel işlerde çalıştırmış. örnek olarak pazarda mal denetleyicisi yapmış.. günümüzdede böyle olacaksa en iyisidir.çünkü tesettüre saygı olmayan ve yasaklanan bir dönemdeyiz.benim görüşüm bayanlar sadece bayanlara has bir işte iffetine zarar vermeden zorunluysa çalışsın ama zorunluysa çalışsın..yoksa evinde oturup ilmini tamamlasın. kitaplar okusun..iffetini korusun

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek