Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Osmanlıca Yazmayı Ve Okumayı Biliyormusunuz?

Gönderen Konu: Osmanlıca Yazmayı Ve Okumayı Biliyormusunuz?  (Okunma sayısı 7464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakkinihelalet

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« : Ocak 16, 2009, 05:26:11 ÖS »
Merak ettim acaba kaçımız Osmanlıca okumayı ve yazmayı biliyoruz?
Ben bilmiyorum ama çok ögrenmek istiyorum...

Çevrimdışı Mirza

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2009, 05:38:47 ÖS »

Yedi asırlık müthiş tarihimizin en büyük mirası olan ve ceddimizin kullanmış olduğu yazı dili osmanlıcayı öğrenmek ve öğretmek çok büyük bir hizmet. Burada hatırlattığınız için Allah razı olsun kardeşim..+

Kuran harflerini bilen ve okuyanlar için osmanlıca okumayı öğrenmek, osmanlıca bilen birinin nezaretinde günde 2 saat kadar bir çalışmayla 10-15 günde öğrenilebiliyor. Kendi gayretimizlede, osmanlıca imla müfredatı kitaplarıyla en fazla 3-4 haftada öğrenilebilir.

Osmanlıca olarak duyduklarımızı yazmak ise biraz zaman ve özel gayret istiyor, ama azim ve gayret eden için oda çok zor değil. Alışınca latince yazmaktan daha kolay bile olabiliyor...

Çevrimdışı mehlika

• Yeni Üye
  • *
  • Hayır diliyorum Rabbim...
« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2009, 05:54:52 ÖS »
Osmalıca öğreniyorum.Hem de lisemde, ders olarak görüyoruz. :)

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2009, 06:04:30 ÖS »
bazı kelimeleri idrak yoluyla anlıyabiliyorum kullanıldığı yer vs. Allah ım izin verirse seneye inşeallah arapça kursuna gitmeyi istiyorum Allah ım nasip eder inşeallah meralim hepimize arapça osmanlıca kendimizi geliştirebilmek ne güzel hep öğrenciyiz bu dünyada...

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2009, 06:25:51 ÖS »

Yedi asırlık müthiş tarihimizin en büyük mirası olan ve ceddimizin kullanmış olduğu yazı dili osmanlıcayı öğrenmek ve öğretmek çok büyük bir hizmet. Burada hatırlattığınız için Allah razı olsun kardeşim..+

Kuran harflerini bilen ve okuyanlar için osmanlıca okumayı öğrenmek, osmanlıca bilen birinin nezaretinde günde 2 saat kadar bir çalışmayla 10-15 günde öğrenilebiliyor. Kendi gayretimizlede, osmanlıca imla müfredatı kitaplarıyla en fazla 3-4 haftada öğrenilebilir.

Osmanlıca olarak duyduklarımızı yazmak ise biraz zaman ve özel gayret istiyor, ama azim ve gayret eden için oda çok zor değil. Alışınca latince yazmaktan daha kolay bile olabiliyor...

RABBIM cümlemizden razi olsun insALLAH kardesim...
insALLAH ögrenmek istiyorum...

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« Yanıtla #5 : Ocak 16, 2009, 06:26:35 ÖS »
Osmalıca öğreniyorum.Hem de lisemde, ders olarak görüyoruz. :)

ne güzel çok sansiniz var kardesim...  :)
Kolay gelsin size o zaman kardesim...

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« Yanıtla #6 : Ocak 16, 2009, 06:28:01 ÖS »
bazı kelimeleri idrak yoluyla anlıyabiliyorum kullanıldığı yer vs. Allah ım izin verirse seneye inşeallah arapça kursuna gitmeyi istiyorum Allah ım nasip eder inşeallah meralim hepimize arapça osmanlıca kendimizi geliştirebilmek ne güzel hep öğrenciyiz bu dünyada...

insALLAH ablacim... :)
Bende su an kuran ögreniyorum bu yastan sonra biraz zor oluyor ama RABBIM sabrini veriyor çok sükür kurani ögrendikten sonrada insALLAH osmanlica ögrenecem...

Çevrimdışı Kelebekler Diyarı

• Yeni Üye
  • *
  • ...
« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2009, 06:32:17 ÖS »

insALLAH ablacim... :)
Bende su an kuran ögreniyorum bu yastan sonra biraz zor oluyor ama RABBIM sabrini veriyor çok sükür kurani ögrendikten sonrada insALLAH osmanlica ögrenecem...

evet meralim o kadar zor oluyor ki kafa boş yoğun ağaç yaşken eğilir diye boşuna denmemiş işte benim öğrenmem gereken o kadar çok şey varki sıra gelir mi ömrüm yeter mi Allah ım bilir hiç değilse yolunda öldüm diyebileyim diye çabam...

• Yeni Üye
  • *
  • Canim Oğlum
« Yanıtla #8 : Ocak 16, 2009, 06:35:45 ÖS »
evet meralim o kadar zor oluyor ki kafa boş yoğun ağaç yaşken eğilir diye boşuna denmemiş işte benim öğrenmem gereken o kadar çok şey varki sıra gelir mi ömrüm yeter mi Allah ım bilir hiç değilse yolunda öldüm diyebileyim diye çabam...

RABBIM uzun ömürler versin ablam...
InsALLAH ögrenirsin RABBIM yar ve yardimcin olsun insALLAH ablacim...

Çevrimdışı Akasyam

• Yeni Üye
  • *
  • ŞiRiNeM
« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2009, 02:06:53 ÖS »
Öğreniyordum ki yarıda bırakmak zorunda kaLdım ..

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek