Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Örtündüm Ama....

Gönderen Konu: Örtündüm Ama....  (Okunma sayısı 14413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mahina

• Ziyaretçi
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #15 : Ağustos 23, 2009, 12:55:02 ÖS »
kardeşlerim.
bu  konuda bir kaç laf etmeden duramadım.haklısınız artık başı açık olan kişiler dikkat çekmiyor..zira türk kadının giyimi kuşamı budur.annanelerimiz artık saçları döküldüğü ve  saç bakımı yapamadıklarından başlarını bir örtüyle örterlerdi.zira kadının namusu beynindedir diye düşünülürdü.ben geçen gün bir kızımızı gördüm japone kollu bluz daracık bir pantalon ama kafası kraliçe nefrit gibi bir bezle sarılıydı..yani kadınlarla alay mı ediliyor..bu çirkinlik nedir..başında olmayan bir kabarıklığı oluşturmak için kafaya konan o taslar nedir..madem saçını göstermek istemiyorsun annanemin eşarbı yetmez mi..bakarmısınız bir milyardan siz ediyorsunuz..pazardan alınacak ihraç artığı bir penye 5 lira pantalon 10 lira .10 lirada eşarp yetmezmi be kardeşlerim..bu rengarenk ya da ölü kafası gibi bembeyaz kıyafetler ne oluyor..kardeşlerimiz ölmeden kefenlenmiş gibi dolaşıyorlar..rabbim akıl fikir verir inşallah da  böyle dikkat çekeceğiz diye çirkinleşmek yerine sade düzgün giyimi tercih ederiz.

samimiyetsiz erkeklere gelince, sanki varolan iktidarda nemalanmak için böyle giyinen kadınlara yöneliyorlar ya da bir yer kapınca karılarını bacılarını örtünmeye zorluyorlar..kardeşlerim gittikçe çirkinleşiyoruz..allahım bunlara kızıyordur..peygamberimiz asla böyle içten gelmeyen menfaate dayalı gösterilere izin vermezdi..din kişisel birşeydir.kendi içinde yaşarsın.allahınla kendi aranda bir bağ vardır ki ona ne başörtüsü ne rengarenk uyumlu  tesettür kıyafeti nede kefene girer gibi giyilen   bembeyaz abartılı boncuklu taşlı giysiler gerekmez...namaz kılarken de uyumlu oluyormusunuz kıyafet olarak..demekki allah sade iken de duaları kabul ediyor..allahım sadeliği sever iyi insan olmayı kendini başkalarından farklı görmemeyi sever.eğitimimizi tamamlayalım ,yararlı olalım kendimize ve çevremize .ülkemizi refaha ulaştıralım..işte hepsi bu..selametle kalın güzel kardeşlerim..ramazanınız kutlu olsun.ramazanda yapılan dualar kabul olur derler herkes için iyilikkler ve aklı-selim diliyorum ..hoşçakalın
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2009, 01:21:53 ÖS Gönderen: Bilge »

Çevrimdışı sudem

• Yeni Üye
  • *
  • ..............
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #16 : Ağustos 23, 2009, 01:38:42 ÖS »
 Bazen diyorum acaba nasıl giyinmeli bir Müslüman hanım?...Mesajlara bakıyorum da insan endişeleniyor ...Sanki her kıyafetimiz biraz uyumlu,şık  duruyor diye  dikkat çekiyor...Acaba evden hiç çıkmasak mı?

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #17 : Ağustos 23, 2009, 03:45:31 ÖS »

''Mahina'' kendinizi tanıtmadan, forumdaki üyeler sizi tanımadan bu tür konulara yorum yazmayınız lütfen..

Cevap vermiyoruz yazdıklarınıza , cevap hakkınız dogmasın dıye..

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #18 : Ağustos 23, 2009, 03:54:21 ÖS »

Aslında sudem kardeşim , kafa karışacak bir durum yok ortada.. İslamın emirleri açık ve net olarak ortada..

İslamın örtü emrini yerine getirdikten sonra bir bayan , islamın emrettiği tesettur emrinede riayet etmeli.. Bu ikisi birbirinden ayrıldığı zaman yanlışlar başlıyor.. Sadece kendimize ait sorumluluğumuzu değil , butun ummetı muslumanın sorumlulugunu taşıyoruz..

Evet aslında bayanların evlerinde karar kılmaları üzerine emirler var.. Çıkılmaması en doğrusu..

ayşegül44

• Ziyaretçi
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #19 : Eylül 05, 2009, 11:20:30 ÖS »
selam arkadaşlar ben kapanalı neredeyse 2 sene olacak ama daha tesettürün hakkını verdiğimi düşünmüyorum yok şöle uysun yok böle güzel olsun bu ne ya islamda kesin bi şekilde belirlenmiş nasıl giyileceği nedr bizim derdimiz bilmiyorum ki.nefsimle ve şeytanla mücadale ediyorum ama zayıflığımdan başaramıyorum çevremdeki insanlar beni çok etkiliyo eski halim çok farklıydı şimdi bambaşka bi insan oldum buna onlarda bende alışamadım kendime güvenim kalmadı işletme okuyorum bu yıl son başörtüsü mevzu canımı sıkıyo istediğim bölümde değildi zaten ama geriye dönemiyorum bi öğretmen olsam belki bukadar sıkıntı olmazdı ya bilmiyorum saçmalıyorum yani anlatamıyorum derdimi ölümlü dünya neolur bende nefsini terbiye edebilenlerden olabilseydm bana dua edin lütfen arkadaşlar çok ihtiyacım var

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2009, 07:47:08 ÖS »

Ve aleykum selam kardeşim.... Allah yardımcınız olsun.. Derdinizi anlatamadıgınızı dusunsenızde Cenab-ı Allah sıkıntıları gören ve duaya icabet edendir amenna ve sadakna.. Hayırlı olan yollara sevk edilsin ayaklarınız ve yuregınız.. Amin..

Çevrimdışı Kalb-i Mecruh

• Yeni Üye
  • *
  • ..Sen de bilirsin hiçbir acı sonsuza dek sürmez..
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #21 : Eylül 24, 2009, 09:21:17 ÖS »
Testtürünüz hayırlı olsun..Dilerim ki daim olur...

Yeni kapanan bayan kardeşlerimde çoktur bu haller..Yakıştırmak bir meseledir yüze gideni bulmak bir meseledir..E parası bir meseledi bir de giydiğinde yakışması vs vs çoğaltılabilir...Şimdi bakıyoruz da yeni bir eşarp alsa biri aa ne güzel hangi marka gibi bir soruyla karşılaşıyoruz oysa beklenen başını ne güzel örtmüşsün cümlesi olması gerekirken...Neyse derin mezvulardır girilirse çıkılmaz işin içinden...Diyeceğim o ki kapanıyorsak Allahın rızası için olsun...E bunu yaparken de tabiki özenli ve düzenli olacağız...Bakan kişi diyecek aa demekki kapalıdan da modern!!!(Modern kelimesini bu anlamda kullananları anlamadıgım için ünlemli yazdm..Neye göre modern kime göre...??:)) oluyormuş...Arkadaşlarımızın dediği gibi her bütçeye uygun her türlü şey var...takip etmek lazım...Mağazalrın indirim günlerini sezon sonlarını...Çoğumuz Sabancı yeğeni değiliz sonuçta..Şahsen ben bunları takip ediyorum..Bir de yerleri bilmek önemli...Hangi memlekette yaşıyorsanız oranın mutlaka bu kesime hitap eden bir yeri vardır...Eşaprları mağazadan almaya gerek yok...Tezgahtan da alınır eşarp yeterki amacını görsün..Kayar kaymaz o birazda kişinin kendi seçimi...(:
Her türden eşarp üretiliyor artık...MAliyeti de öyle çok değil..Dediği gibi takip etmek bulmak lazım..Zira kapalı hanımlara göre giyi kuşam ha diyince karşınıza çıkmıyor...Çarşıya çıkarsınız bir badi alacaksınız hep kısa kol..Hadi onu aldınız bir de içine bir şey bakarsınız kolum kapansın yakam kapansın...vs..Biraz sabır işi biraz araştırma işi...Kolay gelsin ne diyim...:)

Çevrimdışı minaaa

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #22 : Ocak 27, 2010, 05:05:46 ÖS »
Bende yaşadığım yerde uygun fiyata hiçbir şey bulamıyorum. eşarbın yapısı önemli elbette ama bulunduğum yerde maalesef kafada duranını 15 liradan aşağı alamazsınız :(

Çevrimdışı deniss

• Yeni Üye
  • *
Örtündüm Ama....
« Yanıtla #23 : Mayıs 11, 2010, 05:07:33 ÖS »
Şıklık konusunda yazılanları okudum. Aslında haklısınız, ama ben bu konuda tereddütteyim. üniversite mezunuyum, 3 yıllık tecrubeli muhasebe elemanıyım. 6 ay gibi bir süre boyunca iş aradım. ama eğer kapalıysanız ve giyiminizde şıklığa önem vermiyorsanız sizi daha çok mutfak ve temizlik işlerine layık görüyorlar. Çalışan bayanın saygı görmesi için biraz olsun giyiminde şıklığa yer vermesi gerekli. Ama makyajı falan kastettimiyorum.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek