Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Namazda Sözleşmeye Var mısınız ?!

Gönderen Konu: Namazda Sözleşmeye Var mısınız ?!  (Okunma sayısı 1819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EZEL-İ NUR

• Yeni Üye
  • *
  • Sükut-u hayal oldu koca bir ömür bir nefsin elinde
Namazda Sözleşmeye Var mısınız ?!
« : Ağustos 28, 2008, 01:10:52 ÖS »
malumunuz burası bir forum ortamı ve bir nevi manevi şirket.
kalbimizden taşıp gelen güzellikleri yatırıp zenginlik kazanmaya çalıştığımız bir mekan.
her nekadar sanal olsada içeriğindeki gerçek lik herşeyin üstünde olduğu için sadece ismi sanal kalıyor.

bu manevi şirkette ki ortaklığımıza yeni bir pencere açarak ortak bir hareket noktasında sözleşmek ve birleşmeyi arzu ettik.
bu ortak harekette katılım belgemizi ve ifadelerimizi buradan beyan ederek verdiğimiz söz ile inşaallah manevi şirkette daha fazla pirim adına ciddi bir adım atmış olacağız.

(ifadelerdeki mecazi anlatıma takılı kalınmamasını özellikle rica ediyorum)

bu ortaklık namaz konusunda.
malumunuz olduğu üzre kelamı ilahide ısrarla üzerinde durulan namaz konusunda geçen hemen her ayette hakkı ve layıkı ile kılınması yönünde ilahi hitap bulunmakta.
dinimizde namazın çok mühim yeri olmasına ramen hakkı ile layıkı ile yerine getirmede en muzdarip olduğumuz ve belkide kahırlar içine düştüğümüz en ciddi konudur namaz.

çok falza detaya ve i,nce ayara girmeden ilk planda;
namazı namaz olarak kılabilmek adına sıralamak istediğim bir kaç hususta talep eden kardeşler ile sözleşmek istiyorum.

1: gün içinde bir sonraki namaz vaktini beklemek.
2: namaz vakti girince müsait olduğu en uygun zaman içinde namaza yönelmek.
3: abdestsiz isek abdesti alırken içimizde gülücükler oluşturmak ve namaz kılacağım hissi ile sevinmeye çalışmak.
4: namaza durmadan önce estağfurllah çekmek, fikri rezonansa geçmek.
5: tekbir alırken ALLAHUEKBER kelamını derinden ve içten söylemek; belkide tekbir almadan önce (en büyük değil) büyük olan ve tüm herşeyin rabbi ve yaratıcısı ve dahi namaz fiilinide yaratanın ALLAH cc olduğunu kısacıkta olsa tefekkür etmek.
6: besmeleyi çekerken yavaş ve anlamaya çalışarak rahman ve rahim olan ALLAH cc ın adı ile derken kelime içinde geçen manaları düşünmek.
7: fatihayı okurken yavaş ve telaffuzu tam yaparak, kelimeleri yutmadan mümkün mertebe mahreşine uygun okumaya çalışmak, bir sonraki sureyide anlaya anlaya ve sindire sindire okumak.
8: rukua giderken tekbir alınca gene derinden ve samimi olarak vede senden başkasının önünde eğilmem tefekkürü ile eğilmek.
9: rukudaki tesbihimizi de tane tane; 3 değilde 5 kez yapmak. rukudan kalkıştaki anışta samimi ve tane tane ifade etmek.
10: secde tekbirindede EY ALLAH cc IM SENDEN BAŞKASININ ÖNÜNDE BU ALNI SECEDEYE KOYMAM diyerek tesbihimizi gene tane tane ve 5 kez yapmak.(manasını tefekkür ile)
.....................
ikinci rekattda gene aynı ruh halini bozmadan yaptıktan sonra.
.....................
11: tahiyyata oturunca efendimiz ile selamlaşacağını tefekkür ederek tane tane okumak ve ESSELAMUALEYKE EYYÜHENNEBİYYÜ derken sanki doğrudan efendimize selam veriyormuş hissi içind eolmayı ve ibadillahis salihin derken tüm geçmiş salih kulları hatırlama vede kelimei şehadette gayet oturaklı ve kelimeler yerli yerinde kullanarak samimi okumak.
(gerek efendimize selam verir şken gerekse kelimei şehadette esnemeler yoğun olarak gelir mümkün mertebe esnemeyi reddetme yada esneme geçtikten sonra okumaya devam etme ye dikkat edelim ve esneme anında okumayı keselim. sonrada ruh halimizi yeniden motive edip devam edelim.)

ve sonraki rekatlar.

bilmiyorum zor şeylermidir ama namazdaki ehemmiyete binaen zorlara katlanmak gerektiğini düşünüyorum.

bu konuda ekleme yada çıkarma veya fikir sunumunda bulunup son şekli aldıktan sonra ben bu anlaşmaya imza atıyorum ve her namazımda bu ruh halini korumaya çalışacağım sözü veren arkadaşımız olur ise inşaallah bu manevi şirket içinde yeni bir şube açmış oluruz.

fikirlerinizi bekliyorum inşaallah.

selam ve dua ile kalınız 
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2010, 07:28:44 ÖS Gönderen: gözyaşı »

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek