Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Düşünüp Ders Almak Lazım!!

Gönderen Konu: Düşünüp Ders Almak Lazım!!  (Okunma sayısı 2508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gülce

• Yeni Üye
  • *
« : Temmuz 17, 2008, 03:01:34 ÖÖ »
Hz. Ömer (ra) demiştir ki:

“İster hoşuma giden olsun, isterse de gitmeyen; hangi hal üzere sabahlarsam sabahlayayım benim için fark etmez. Çünkü ben hayrın hoşuma gidende mi yoksa gitmeyende mi olduğunu bilmiyorum.”

Düşünüp Ders Almak Lazım!

F.Gülen Hocaefendi diyorki:

Tavırlarımızda inanmış bir insan görüntüsünün olmaması, başkalarını da yanıltıyor. "Acaba bir yalan peşinde miyim?" dedirtiyor İslâm'a sıcak duranlara. Sonradan gelen nesiller de önlerinde gönülden inanmış, inancını hal ve tavırlarına içirmiş, ciddi insanlar göremiyor; onlar da ciddiyetsiz yetişiyor.

Mümince tavır, kalblerimizin beslenmesi açısından da çok önemlidir.

HZ Mevlana buyuruyor ki ;

Doğruyu, doğru yerde, doğru kişiye, doğru zamanda ve doğru üslupla söyle ki , o doğruya zulmetmemiş olma. Eğer bunlardan biri yanlış olursa , söylediğin doğrunun doğru olması etkli olmasına yetmediği gibi, senin muhatabınla iletişim kurmanada yetmez.

arkadaşlar sizlerden düşünüp ders alınması gereken konular sözler bekliyorum.Düşünüp Ders Almak Lazım ;)

Çevrimdışı Gülce

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2008, 03:03:17 ÖÖ »

Sizdeki gençlik kat’iyen gidecek.
Eğer siz daire-i meşruada kalmazsanız,
o gençlik zâyi olup başınıza hem dünyada,
hem kabirde,
hem âhirette kendi lezzetinden çok ziyade belâlar ve elemler getirecek.
Eğer terbiye-i İslâmiye ile o gençlik nimetine karşı bir şükür olarak iffet ve namusluluk ve tâatte sarfetseniz,
o gençlik mânen bâki kalacak ve ebedî bir gençlik kazanmasına sebeb olacak.

(Kastamonu Lahikası)

Çevrimdışı Gülce

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2008, 07:09:34 ÖS »
BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ HAZRETLERİ

Senin başına gelen zulümler ve musibetlerin altında kaderin adaleti var. İnsanlar, senin yapmadığın bir işle sana zulmediyorlar. Fakat kader, senin gizli hatalarına binaen, o musibet eliyle seni hem terbiye, hem hatana kefaret ediyor.

Çevrimdışı EZEL-İ NUR

• Yeni Üye
  • *
  • Sükut-u hayal oldu koca bir ömür bir nefsin elinde
« Yanıtla #3 : Temmuz 19, 2008, 04:54:26 ÖS »
Tavırlarımızda inanmış bir insan görüntüsünün olmaması, başkalarını da yanıltıyor. "Acaba bir yalan peşinde miyim?" dedirtiyor İslâm'a sıcak duranlara. Sonradan gelen nesiller de önlerinde gönülden inanmış, inancını hal ve tavırlarına içirmiş, ciddi insanlar göremiyor; onlar da ciddiyetsiz yetişiyor.

gercekten cok güzel ALLAH RAZI OLSUN...kardesim..

Çevrimdışı Gülce

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 20, 2008, 10:07:38 ÖS »
Muterem Hocamız M.Fethullah Gülen  Buyuruyor:
"Ağlamak öyle bir iksirdir ki, kavrulan ruhun ateşini ondan başka hiçbir şey söndüremez. Ruh tutuşunca vicdan kavrulmaya başlar ve işte o zaman insan ağlar. Ağlar ve ruhunun ateşini söndürür. Sıkıntı ve şiddet karşısında en geçerli iksir, rahat ve rehavet zamanında yapılan duadır."

Paye değil, sadakat ve vefa istiyorum. Nefislerinizi çiftetelli oynatacak yerlerden uzak tutmalısınız. Ufukta siyasi istikrarsızlık görünüyor. Meçhul şartlara bağlı kehanetler, ülkemi gerekli yere götürmüyor. Bu krizi derinleştiriyor. Zalim devletler, haklılıklarını ispat etmek için, toplumlarında vehmi ayakta tutmaya çalışır. Farkına varmadan israfa gidebiliriz. Esas yasak edilen, israf davranışıdır. Toplumdaki esas kriz, lüks tüketim.

Cümlemizden inşeallah kardeşim  :)sonuna düşünüp ders almak lazım diye eklersen sevinirim ;) :)

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek