Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Soru-Cevaplarla Bilgi Paylaşımı;Genel Kültür

KÜLTÜR VE SANAT > Genel Kültür

Soru-Cevaplarla Bilgi Paylaşımı;Genel Kültür

(1/8) > >>

stalker:

Arkadaşlar bu bölümde genel kültür alanında soru ve cevaplarla bilgi  paylaşımı gerçekleştirmeye çalışacağız inşeallah.

Ayrıca kafamıza takılan soruları burada sorabilir ve konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi alabiliriz.

Sorulan sorulara cevap verirken cevabı veren arkadaş açıklamalı olarak yazacak ve yeni soruyu soracak,
Bilgilerimizi paylaşmak, araştırmak ve öğrenmek adına faydalı olacağına inanıyor ve katılımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

Ve ilk soruyu musaadenizle ben sorayım;

Tombak nedir?

musalli:
1) Bakır cinko alaşımı.
2) Bakır ve bakır alaşımlarından mamul edilen parçaların "altın-cıva" karışımı yardımıyla sarılaştirılmasina tombaklama, bu şekilde altin kaplama yapılmış eserlere de tombak denir.

Soru : Sanat ile Zanaat arasındaki fark nedir ?

gizem:

Zanaat:İnsanların maddeye dayanan gereksinimlerini karşılamak için yapılan, öğrenimle birlikte deneyim, beceri ve ustalık gerektiren iş.

Sanat:Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan oluş.

Sanat el becerisi yetenek anlamına gelir ve hayal gücünün yaratıcılık ile birlikte harmanlanıp 'tek' bir eser üretmek için çaba harcamak ve nihâyetinde bu eseri üretmektir.Hayal gücünü tuvale, notaya, taşa aktarıp ortaya bütün bir mâmül çıkartmaktır.

Zanaat ise kelime olarak aynı anlama gelmekle birlikte bu yeteneği bir 'bütünün parçasını' inşa veya tamir etmek için kullanmaktır; meslektir.

Külleme nedır?

musalli:
Külleme; bir mantar türünün neden olduğu bitki hastalığıdır.

Soru: Müslüman olan ünlü deniz bilimcisi ve araştırmacısı olan kisinin adı nedir?

kuzu:
Kaptan Custeau

Soru:Cumhuriyet döneminde bir süre Ezan Türkçe okunmuştur. Hangi tarihler arası okunmuştur ve kimin dönemindedir?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek