Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bursa Öğrenme Şenlikleri Başlıyor

Gönderen Konu: Bursa Öğrenme Şenlikleri Başlıyor  (Okunma sayısı 1095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avon

• ÜST YÖNETİCİ
  • *
Bursa Öğrenme Şenlikleri Başlıyor
« : Eylül 27, 2016, 11:58:31 ÖÖ »
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla düzenlediği, 60 branşta katılımın sağlandığı “Öğrenme Şenliği” 24-25 Eylül tarihleri arasında Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.         

Açılışa, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ersan Ulusan, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü İbrahim Karaman, Kosova’nın Bursa Fahri Konsolosluğu adına Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Recep Gündüz, Busmek Yöneticisi ve usta öğreticilerinin ayrıca pek çok protokolün de katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya Bursa’da Hayat Boyu Öğrenme Şubesi, 17 Halk Eğitim Merkezi, 10 Mesleki Eğitim Merkezi ve 1 Olgunlaşma Enstitüsü ile kent halkına hizmet verdiklerini ifade etti.Geçen yıl Bursa’da 10 bin 258 kursiyerin 227 bin 517 kursa katıldığını anlatan Sarıkaya, “Bu faaliyetler ile hayat boyu öğrenme katılım oranlarımız, Türkiye ortalaması olan yüzde 4’ün yaklaşık 2 kat üzerinde ve Avrupa Birliği ortalamasının da üzerinde, yaklaşık yüzde 10’luk bir dilimde gerçekleşmiştir.” dedi.

Genel Müdür Altunel, burada yaptığı konuşmada Bursa’nın hayat boyu öğrenmede, Avrupa ortalamasını yakalamasının sevindirici olduğunu dile getirirken ; “Bu her türlü takdirin üstünde bir durum ancak her yaşta 7’den 70’e bir başka deyişle beşikten mezara kadar, ilim ve hikmeti talep etmek durumunda olan bir inanışın temsilcileri olarak bu bizim yeterli göreceğimiz bir durum değil. Hayatın her alanında topluma öncülük yapan herkesin eğitime katılım oranlarını, hayat boyu öğrenime katılım oranlarını artırma konusunda daha da bir gayretle çalışmamız gerekiyor. Ayrıca eğitime önem veren ve bugüne kadar desteğini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, BUSMEK’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konuşmaların ve açılışın ardından Altunel ve beraberindekiler sergi alanını gezdi. Standımızda bulunan seramik biçimlendirme, hüsn-i hat ve ipek el dokuma branşlarındaki uygulamaları dikkatle izleyen Altunel ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Sosyal,Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ersan Ulusan ile birlikte dokuması bitmiş olan tezgahtan, ipek halı keserek Busmek projesini  bu denli önemseyen Bursa Büyükşehir Belediyesi`ne teşekkürlerini sundu.

https://www.ismekkurs.com/busmek-kurslari

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek