Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Yardım Eder misiniz?

Gönderen Konu: Yardım Eder misiniz?  (Okunma sayısı 3912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bebekkolik

• Yeni Üye
  • *
Yardım Eder misiniz?
« : Temmuz 31, 2008, 01:05:21 ÖS »
Selam üzerinize olsun kardeşlerim, yeni üye oldum, doğru yerde mi konu başlattım bilemiyorum ama,  ???sizinle bir derdimi paylaşmak istedim. Belki bir öneriniz olur?
Kardeşlerim, ben babasız büyüdüm, babam bizi resmen terk etti. Varken de yoktu zaten, sonra bir kadın yüzünden ayrıldılar annemle ve babam kadını seçti ve bizi de terk etti, hiç aramadı hep aradık, yanına gittik dövdü hakaretler etti, aşağıladı, bizi resmen istemedi, nafakayı bile ödemedi..neyse derdim bu değil, bunu anlattım çünkü annem bize hem analık hem babalık yaptı ve hayatım onun benimle gurur duymasını istemekle geçti…ve 4 senelik evliyim.annem evlendirdi, Allahtan çalışıyordu ortada kalmadık..neyse yaratılış gereği, daha duyarlı, daha rayış içinde bir insan oldum, kardeşim böyle değildi. Her zaman İslami hayatı yaşlamaya özlemim vardı. Evlenince de eşimin desteğiyle, tesettüre de girdim. Fakat işte o zman annem hayatımı zindan etti. Zaten arkadaşım kimim kimsem,yani islamı yaşayan kimsem yoktu. Eşim destek çıktı ama annem yüzbaşı dayımle avimize geldi, bize hakaretler yaptılar, aptal gibi hissettirdiler..ısrarla sukunetimizi koruduk ve karşı koyduk, Kuranın emri dedik, yanlış çeviri dediler (halen bazı profesörler! Başörtüsü yok, hımar örtü demek diyrolar ya..), her neyse birkaç ay sonra, annem hastaneye yattı ve nedeninin ben olduğumu, benimle gurur duymadığını, sakın işyerine de gelmememi, mezarına da gelmememi, ölürse nedeninin ben olduğumu söyledi…yıkıldım….çevremde kimsem de yok, hani bir kardeşim olsa tesettürlü bana destek..kimsem yok…ve pes ettim..ailemle ilişkim bitecekti çünkü..ve annem namaza da karşı değil sadece tesettüre karşıydı, belki ilerde yumuşatırım demiştim….

Şimdi yine tesettür aşkıyla yanıyorum..ama ilişkilerimiz düzgün..ne yapmalıyız? Yurtdışına mı yerleşmeli? Ne yapmalı?..çünkü yine aynı şeyler yaşanacak her gün hakaret her gün utanç durumu..

Başınızı ağrıttım kusura bakmayın..umarım benim yerime kendinizi koymuş. Yalnızlığımı hissetmişsinizdir. İki bebeğim var, onları anneannelerinden de koparamam…çok kötü durumlar..zaten baba hissini de yaşamadık..ne olur yardım edin..Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2009, 01:15:24 ÖÖ Gönderen: özlem »

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #1 : Temmuz 31, 2008, 01:12:41 ÖS »
Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim. İnşAllah annenizin yüreğine de İslam aşkı düşer ve sizi anlar.

İslam aşkından kasıt annenizin inançsız olduğunu ima etmiyorum. inanıyordur ama İslam'ın bir yaşayış şekli olduğunu idrak edemiyordur veya görmüyordur. inancımız bir bütündür. işimize geleni alıp işimize gelmiyeni almıyalım değildir.
bu yüzden annenizin İslamiyet aşkıyla yanıp tutuşması dileğiyle..........

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #2 : Temmuz 31, 2008, 01:47:28 ÖS »
ve aleykum selam kardesim..

ALLAH yardimciniz olsun..yazdiklarinizi okuyunca yuregim cok burkuldu..zor zamanlar yasamissiniz..Rabbim mukafatini cokca versin size..

islamiyet anne babaya of bile dememe emrini verirken islami yasamak icin evlatlarina engel olan ebeveynler icin karsi gelme emrini vermistir..fakat bu anne babayi incitmeden yapilmalidir..

islami emirleri yasamak istediginizden dolayi onun rizasi olmamasi uzerine hak talebinde bile bulunamaz anneniz..

mirac kardesiminde dedigi gibi dua onemlidir..dua edin anneniz icin ;hidayet veren ALLAH tir amenna..

ama bu yoldan donmeyin ne olur..yeniden sarilin; yeniden o icinizde yanan ask ile baslayin hayata..anneniz yaptiklari buna engel olmamali..ne buyuk mukafatki hayat arkadasinizda size destek cikiyor bu cok kiymetli..yeniden ask ile sarilin..Allah uardimciniz olsun..Rabbim yolunuza aydinlik versin..amin

simdi bazi kaynaklar ile ilmi yonden biraz bakalim olaya inseallah..

Bir hadisi serifimizde..aleyhi selatuvessellem

Esma Bintu Ebi Bekr (radiyallahu anha) anlatiyor: "Henuz musrik olan annem yanima geldi. nasıl davranmam gerekecegi hususunda Hz. Peygamber (aleyhisselatu vesselam)'den sorarak :"Annem yanima geldi, benimle (gorusup konusmak) arzu ediyor, anneme iyi davranayim mi?" dedim. "Evet" dedi, "ona gereken hurmeti goster" (Buharî, Müslim, Ebu Davud)

buradaki hadisi seriifimiz ile Anne ve baba kafir olsa bile onlara karsi insani vazifelerimizi, evlatlik alaka ve hurmetini gostermek gerektigi anlasilmaktadir.

Kafir bile olsa anne ve babaya karsi hurmet etmek ve nafaka vermek meselesinin ehemmiyeti şuradan anlasilmaktadır ki, yukaridaki hadis üzerine vahiy gelmis ve mesele Kur'an-i Kerim'de hukme bağlanmıştır.
"Sizinle din hususunda muharebe etmemis, siz yurtlarinizdan da cikarmamiş olanlara iyilik, onlara adaletle muamele etmenizden Allah sizi men etmez. cunku Allah, adalet yapanlari sever." (Mumtahine suresi, 8. ayet)
Musrik bile olsa anne ve babaya hurmet hususunda su ayet daha aciktir:
(Mealen) Eğer onlar (ebeveyn) sence ilimde (yeni) olmadik herhangi bir seyi bana es tutman üzerinde seni zorlarlarsa kendilerine itaat etme. Onlarla dunyada iyi gecin. Bana donenlerin yoluna uy…" (Lukman suresi, 15. ayet)

Bu aciklamlara gore musluman olan bir anne baba ne kadar gunahkar olursa olsun onlara saygı ve hurmette kusur etmemek lazim geldigi kendilinden anlasilir. Cenab i ALLAH  isyan olmadikca anne-babaya mutlak itaat emredilmistir. O halde ALLAH in emrine aykiri olmayan her isteklerini yerine getirmek gerekir.

ALLAH in emirlerine aykiri olan isteklerine ise uyulmaz. Ama isyan da edilmez. Bu istekleri yerine getirilmez ve sessiz kalinir. Hirmet ve saygi devam eder. Kalpleri ceviren ALLAH tir amena ve sadakna

inseallah duamda olacaksiniz..

Essselamun aleykum ve rahmetullahu ve berekatuhu

Çevrimdışı bebekkolik

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #3 : Temmuz 31, 2008, 02:08:32 ÖS »
mirac, musalli, seyma19 kardeşlerim; Allah razı olsun. Yalnızlığımı aldınız. güçlü hissettirdiniz. deneyimlerim, ne kadar hürmet etsem de, tesettüre girmem, sanki onlara küfür etmişim gibi bir tepki vermelerine yol açıyor..bu sefer ölebilir de..zaten kalbi zayıfladı ve hala çalışıyor kardeşime bakmak için...bunu göze almam lazım sanırım. bir de kardeşlerim, tüm haaytımızı değiştirmem gerekecek..dişçimizden, arkadaşlarımın hepsine kadar...bebekler de biri 3yaşına basacak diğeri 2. onların doktorunu bile değiştirmeliyim.çünkü annemin de doktorları ve gitmem fitneye dedikoduya sebep olacak.annem gene üzülecek...o yüzden acaba yurtdışı imkanları mı arasam? nereye gitmeli? ne yapmalı diye düşünüyorm?

Allaha dualarımı daim ettirecem, size de duacıyım. Allah razı olsun.

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #4 : Temmuz 31, 2008, 02:25:15 ÖS »
amiinn ALLAH sizden de razi olsun..

sectiginiz yol icin gireceginiz sıkıntilar kavusacaginiz mukafata mukabil bile olamaz..

Nerede hayir bulursan orada yerles." (İbn Kesir, Tefsiru'l-Kur'ani'l Azim)

ALLAH kolaylik versin size ve ailenize,evlatlariniza..Hakkinizda en hayirlisini nasip etsin Rabbim

Çevrimdışı mirac

• Yeni Üye
  • *
  • * Suskunluğumu En Güzel DUA Kıl Ya RAB ! *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2008, 02:31:35 ÖS »
Allah senden de  razı olsun kardeşim. İnşAllah hakkında hayırlısı olur.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.......

Çevrimdışı şeyma19

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #6 : Temmuz 31, 2008, 02:56:30 ÖS »
Rabbim yardımcınız olsun dualarımla yanınızdayım..

Çevrimdışı bebekkolik

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #7 : Temmuz 31, 2008, 07:20:33 ÖS »
sağ olun. Dualarınızda beni de anacaksınız ya, o kadar sevindim ki..Allah razı olsun!

Çevrimdışı derya61

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2008, 07:43:21 ÖS »
öncelikle dua ederek başlıyorum Allah yardımcınız olsun ben öyle bir sorun yaşamadığım için sizi anlamam çok zor ama elimden geldiğince sizin yerinize kendimi koyup anlamaya çalıştım

nacizene bende şunları söylemek istiyorum ilk önce neden örtündüğünüzü  iyi belirleyin ve bunu iyi idarak edin

annenize sizde tesettüre girdikten sonra oluşan güzellikleri gösterin imanın güzelliklerini gösterin ama hiç kimseyi incitmeden en güzel şekilde inşaallah sizin gibi olan çok insan var emin olun örtündüğü için namaz kıldığı için ailesinde tepkiler gören aşağılanan ama bunlara sabredebilmek en güzeli ve Rabbim mükafatınıda veriyo şükrolsun

ben size bir şey soracağım siz annenize karşı kendinizi hep mahçup hissediyosunuz sizi babasız zorluklar içinde büyüttüğü için doğru mu

Çevrimdışı bebekkolik

• Yeni Üye
  • *
yardım eder misiniz?
« Yanıtla #9 : Temmuz 31, 2008, 10:16:35 ÖS »
benim yerime kendinizi koymaya çalıştığınız için, teşekkür ederim kardeşim. Annem; burcumun etkisinden de (yengeç), babasız güçlüklerle büyüttüğünden de, saygın ve dürüst kişiliğiyle de hemen her konuda fikrini aldığım, hissiyatını önemsediğim bir insan. mahçubiyet kelimesi pek tanımlamıyor, ama hayatını bize adadı. ben de onu mutlu etmek istiyorum. önceki tesettür deneyimimizde çok denedik. anlattık, çevirilerden örnekler gösterdik, böyle çok mutlu olduğumu ve beni mutlu görmesinin onu mutlu etmesi gerektiğini belirttik ama sonuç malum...onu ölüme götürecek bir karar verdiğimi bilerek, başımı örteceğim. ve bu konuda hayatım boyunca geride kalan akrabalarım tarafından suçlanarak....

diğer yandan başım açık ama kapalı giyinip namazı kılarsam, bir sorun olmayacak..içimdeki Allahın her emrini yerine getirme şevki olmasa...tam bir islam hayatı yaşamak istiyorum. Allah kolaylaştırsın inşallah.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek