Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Evleneceginiz Insani Aileniz Onaylamiyorsa Ne Yaparsiniz?

Gönderen Konu: Evleneceginiz Insani Aileniz Onaylamiyorsa Ne Yaparsiniz?  (Okunma sayısı 11160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı L@vinya

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : Mart 02, 2009, 09:14:43 ÖÖ »
şimdi alinenin onaylama ma sebebleri nelerdir bunlar çok önemli çünkü aşk insanın gözünü kör kulağını sağır yapabiliyor yani senin farkedemiyceğin şeyleri görme şansları çok büyük ama kesinlikle ailelerin onayı olmadan evlenilme me li onları ikna edene kadar uğraşılmalı belki ama aile arkaya alınma ma lı asla.... ne kadar mutlu olursan ol evliyken ailenin yanında olması seninle olmaları kadar güzel bir mutluluk yok bence....

Çevrimdışı kardelen

• Yeni Üye
  • *
  • onun rahmeti olmasaydı
« Yanıtla #16 : Mart 02, 2009, 01:36:10 ÖS »
çok şükür böyle bir sorun yaşamadım ama yaşasaydım iyiliğinden eminsem ailemi ikna etmeye çalışırdım.

Çevrimdışı kalp

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mart 02, 2009, 02:13:45 ÖS »
ben evliyim onaylamadılar kaçtım

Bunu neden boyle yazdiniz..? Ne niyetle..? Ne amacla..?

Genel olarak sunu demek istiyorum bu konuda...Gencler bu tur konulari ibret olarak okumalidir o yuzden herkez ne yazdigina dikkat etmelidir. Yanlis ornek olmayalim...

« Son Düzenleme: Mart 02, 2009, 02:15:19 ÖS Gönderen: kalp »

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mart 02, 2009, 04:15:16 ÖS »

Bunu neden boyle yazdiniz..? Ne niyetle..? Ne amacla..?

Genel olarak sunu demek istiyorum bu konuda...Gencler bu tur konulari ibret olarak okumalidir o yuzden herkez ne yazdigina dikkat etmelidir. Yanlis ornek olmayalim...

Kesınlıkle katılıyorum..Yapılan sey yanlıssa kı buyuk yanlıs , kolayca anlatılmamalı,dıle getırılmemelıdır..Getırılıyorsa,bunun yanlıslıgıyla bırlıkte soylenmelıdır..Rabbım yapılan bu hatanın karsısında husran vermesın fakat aılenın rızası olmayan evlılıkler malesef kı husranla sonuclanıyor..Bılınclı evlılıkler ancak ve ancak ıstısareler sonucunda ortata cıkmaktadır..Rabbım hayırlı yollara sevk etsın yureklerımızı,ayaklarımızı.Amin..

Çevrimdışı Şeb-i Yeldâ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mart 05, 2009, 12:23:50 ÖS »
Ailemin neyi Onaylayıp Neyi Onaylamayacağını Bilmemiz Gerektiğini Düşünüyorumm..Çünki Bizm Ailemiz ..Yıllardır Bildiğimiz Bir Kurum ::)

Onaylamayacağını Bildiğim Birşeye De Gönül Vermem Zaten ...

Evet katılıyorum...ailemizin neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğini bilmemiz gerek...

Eğer onaylamayacaklarını düşündüğümüz bir şeye gönül vermş isek gere almalı o gönlü...

Çevrimdışı yasemin85

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Nisan 20, 2009, 11:26:24 ÖS »
Ailemin neyi Onaylayıp Neyi Onaylamayacağını Bilmemiz Gerektiğini Düşünüyorumm..Çünki Bizm Ailemiz ..Yıllardır Bildiğimiz Bir Kurum ::)

Onaylamayacağını Bildiğim Birşeye De Gönül Vermem Zaten ...

Evet katılıyorum...ailemizin neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğini bilmemiz gerek...

Eğer onaylamayacaklarını düşündüğümüz bir şeye gönül vermş isek gere almalı o gönlü...

Arkadaslar her ikinizde cok guzel yazmissiniz, fakat sozkonusu olan hislerimiz.
Belki biraz klasik olacak ama maalesef kalbimize X kisi mantigima uygun ona asik olabilirsin, yada tam tersi mantigima uygun biri degil kessinlikle asik olma diebilme gibi bir luksumuz yok maalesef (ki keske olsaydi).

Sevdigim kisiyi ailem onaylamiyorsa, kessinlikle dusunmeden o kisiden vazgecerim. Ayni anda Allahima bu zor donemi minimum sekilde aci cekerek atlatabilmem icin gece gunduz dua ederim. Cunku boyle birseyi yasamanin ne kadar zor bir durum oldugunu tahmin etmek zor olmasa gerek...

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
« Yanıtla #21 : Nisan 21, 2009, 04:53:32 ÖS »
aiLeyi ikna ederdim tabiki eninde sonunda ikna oLacak ağlarım zırlarım :) kaLp taşıyoLar sonuçta oğuLlarıyım yabana mı atcakLar beni =)

Çevrimdışı mavii

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 21, 2009, 08:59:51 ÖS »
eğer çok mantıklı bi nedenleri varsa vazgeçerim ama sonuçta ben kendi tercihlerimle var olduğuma göre onların görüşünü sorarım ama onların etkisinde kalarak karar vermem değerlendirim sadece.. bu soruya napardım diye düşünürken bile insan çok zorlanıyor Allah kimseyi bu durumda bırakmasın..

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 21, 2009, 09:57:21 ÖS »
Evliklerde ailenin rizasinin sart oldugunu dusunenlerdenim..Nitekim cevremizde cokca aile rizasi olmadan yapilan evlikler var ve cogu husranla sonuclaniyor malesef...Ailelerde yanlis kararlar verebiliyor bazen,ama eger o konuda israrcilarsa Cenab-i ALLAH in onlarin kalbine verdigi bir ilhamdan kaynaklaniyordur diye dusunuyorum ben hep..

Eger gercekten isteniyorsa gonullerini alacak bir yol bulunmali , hala buna ragmen aile istemiyorsa vardir bir hikmet diye dusunulmeli bence..

Tum yollar denendikten sonra tevekkel etmek gerekiyor Rabbimize..Suphesiz hayri da serri de bilen O dur..Amenna ve saddakna..

Cenab-i Rabbulalemin yanlisa dusmekten,bir saniye bile nefsimizle basbasa kalmaktan koru bizleri..Amiin.

amin amin amin.
ben de aile onayının kesinlikle alınması taraftarıyım...

Çevrimdışı gözyaşı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 21, 2009, 10:00:42 ÖS »
aiLeyi ikna ederdim tabiki eninde sonunda ikna oLacak ağlarım zırlarım :) kaLp taşıyoLar sonuçta oğuLlarıyım yabana mı atcakLar beni =)
ikna etmesine edersin de önce neden istemediklerini dinleyip haklı olup olmadıklarına karar vermen gerekir yoksa Allah korusun hüsrana uğrarsın

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
« Yanıtla #25 : Nisan 23, 2009, 05:19:04 ÖS »
güzeLmiş en güzeLini yapmışsın inş mutLusundur abLası ;)

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
« Yanıtla #26 : Nisan 23, 2009, 05:21:11 ÖS »
ikna etmesine edersin de önce neden istemediklerini dinleyip haklı olup olmadıklarına karar vermen gerekir yoksa Allah korusun hüsrana uğrarsın
tabikide yaani anLatmış oLuyoz herşeye rağmen demek istemiştim
yoksa anne baba duası gibi dua mı var..kim onLarı karşısına aLmak ister ki!?
en güzeLi bence damardan girmek herkes aiLesinin tanır damarı da biLir :)

Çevrimdışı ebrar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Nisan 23, 2009, 05:47:46 ÖS »
ben ablanız olarak derimki eğer gerçekten tanıyorum,onu her ortamda gözlemledim ve ahlaken çok beğendim diyebiliyorsanız seçim sizin.yalnız şuan düşündüğümüzü üzerinden birkaç yıl geçince beğenmeyebiliyoruz,çocukçagelebiliyor çünkü tecrübelerle kişiliğimiz sürekli gelişiyor ve ailemizde yaşolarak bizden daha ilerde ve tecrübeli.ben kendi istediğim kişi ile evlendim.ilk zamanlar evet istemediler ama şimdi benden daha fazlaönem veriyorlar çünkü tanıyınca kaygıları geçti.ayrıca evlilik sadece tekkişi ile olmuyor .ailelerde geçinmede önemli bir unsur.eşinle geçinirsin amaailsiyleuyuşamazsın..yani zor işler...Allah cümlenizi iyilerle karşılaştırsın.ilk zaman dünya ve arkadaşınız hep etrafınızda dönünce evlenincede aynı oluyor düşüncesihakim ama çok fazla sorumlulukyüklüyor....

Çevrimdışı KARLOS

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Haziran 07, 2009, 10:43:39 ÖÖ »

Amuda kalkar ters takla atarım heralde  :)

Ailem onaylamasada ben evlenirim.

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Haziran 18, 2009, 02:53:43 ÖÖ »
 AiLemin onayLamıyacağı bir eş seçmezdim herhaLde....OnayLamazLarsada evLenmezdim....

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek