Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Biz Kimle Evleneceğiz

Gönderen Konu: Biz Kimle Evleneceğiz  (Okunma sayısı 14369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı L@vinya

• Yeni Üye
  • *
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #15 : Mayıs 29, 2009, 12:19:44 ÖS »
ne kadar çok tokatlı olduk :) bende tokatlıyım :)

ooo hemşerilerim benim :D

Çevrimdışı CaSaMpY

• Yeni Üye
  • *
  • OsLeM
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #16 : Mayıs 29, 2009, 04:32:56 ÖS »
way hemşeri sayısı epey çok evet. çok sevindim.

anladım anlatılmak isteneni ama ben anlatamadım.. biraz da mizahi biçimde yazdıgımdan oldu..

çevremde biçok Gerçekten dinine bağlı erkek var ve hiçbirisinin de özellikle başı açık alayım hidayete erdireyim gibi bi düşüncesi olmadı.. çok hoş bi davranış bu ama benm tanıdıkalrım genelde kendileri ne derece dindarsa eşlerini de o şekilde seçmeye özen gösteriorlar..

ama tabi sadece başı kapalı olup dinini yaşamayanlar var diyenler olmuş.. çok haklısınız çevremde böyle örnekler de var malesef.. kız kapalı imamhatip mezunu ama derslerde hep uyumuş hep aklı haytalıklara çalışmış şimdi ise yuvasında huzur yok eşine de kendi fesatlığını bulaştırdı.. fesatlık, dedikodu, cimrilik dizboyu.. Allah korusun herkesi böyle insanlardan.. çünkü kzıı çok iyi sanıosun ama soradan bunalrı yaşayınca ben nasıl bu kadar kör olabilmişim de aldanmışım diosun..

neyseee çok uzatmayım ben...

Çevrimdışı Lahza

• Yeni Üye
  • *
  • İki gül tek mum... Biz Aşka yanarız Aşka....
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #17 : Mayıs 29, 2009, 04:57:15 ÖS »
Bu yazı ıcın fıkrını merak ettıgım bırı vardı forumda ama o daha cevap yazmamıs ya da tartısmaya gırmemıs, ben bekleyecegım yıne de...

Neyse yazı guzel ama durumun tam tersı de olabıliyor bazen. Herkesın hakkında hayırlısı, ama annem hep der, sen nasılsan, hakettıgın bırı cıkar karsına. Yanı allah ınsanın da gonlune gore verıyor bazen, bız "gonlumuzdekını" ıyı sanıyoruz bazen de ;) 

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #18 : Mayıs 31, 2009, 03:11:41 ÖS »
yaa çalışma konusunda bilmiyorum eğer ihtiyaç varsa çalışmalı.. bundan dolayı da geri çevirilmemeli ama.. biraz da bişeyi beğenmemeden kaynaklanıyo bu.. sırf ayakkabısı boyalı değil diye geri çevrilen erkekler olduğunu biliyorum..

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #19 : Haziran 03, 2009, 12:24:16 ÖÖ »
 Hayırlısı olsun ne diyeyim...Benim böyle konular üzerine konuşmama dahaa bi haylii zaman var :D

Çevrimdışı Jackif

• Yeni Üye
  • *
  • 21 Gram..
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #20 : Haziran 07, 2009, 08:50:25 ÖÖ »
Hayırlısı olsun ne diyeyim...Benim böyle konular üzerine konuşmama dahaa bi haylii zaman var :D

beLLi oLaz öyLe bi gün kapınızı çalarlarsa görürsün ;D

Çevrimdışı KARLOS

• Yeni Üye
  • *
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #21 : Haziran 07, 2009, 11:12:10 ÖÖ »

kitabın tesbitlerine katılmıyorum. kesinlikle dar bir alanda yapılan gözlemleri ele almış ve geneli  kucaklamıyor.

Dindar erkeğin açık bayan alıp sevap kazanmayı hedeflemesi kendi hatasını örtbas etmek için uydurduğu bir savunma mekanizmasıdır. Zira suyun üzerinde durmaya çalışna cümleler kurmuştur.

Başörtülü kızların evde kalmış (varsa tabi) olmalarının sebebi genellikle damat adayının kişiliğine ilmine ve kafa yapısına değil işine, kariyerine ve maddiyatına bakılmasır.

Sonuç olarak kitapta belirtilen sosyal bir tezat varsa ki inanmıyorum, bunun sebebi kadınların ve erkeklerin vahyi düşünme biçime sahip olamamış olmalarından kaynaklanıyordur.

Dikkat buyurun dindar olmak başka vahyi düşünce biçimine vahyi tasavvura sahip olmak başka şeylerdir.

Çevrimdışı Efruhte

• Yeni Üye
  • *
  • ..Ve Düşmek Sevdasıyla Toprağa..
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #22 : Haziran 08, 2009, 11:18:03 ÖS »

kitabın tesbitlerine katılmıyorum. kesinlikle dar bir alanda yapılan gözlemleri ele almış ve geneli  kucaklamıyor.

Dindar erkeğin açık bayan alıp sevap kazanmayı hedeflemesi kendi hatasını örtbas etmek için uydurduğu bir savunma mekanizmasıdır. Zira suyun üzerinde durmaya çalışna cümleler kurmuştur.

Başörtülü kızların evde kalmış (varsa tabi) olmalarının sebebi genellikle damat adayının kişiliğine ilmine ve kafa yapısına değil işine, kariyerine ve maddiyatına bakılmasır.

Sonuç olarak kitapta belirtilen sosyal bir tezat varsa ki inanmıyorum, bunun sebebi kadınların ve erkeklerin vahyi düşünme biçime sahip olamamış olmalarından kaynaklanıyordur.

Dikkat buyurun dindar olmak başka vahyi düşünce biçimine vahyi tasavvura sahip olmak başka şeylerdir.

teşekkürler,güzel bir açıklama olmuş...

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #23 : Haziran 10, 2009, 01:37:07 ÖÖ »

ÇaLsınLaR kapıda KaLıRLaR... :D Açmam :D

Çevrimdışı CaSaMpY

• Yeni Üye
  • *
  • OsLeM
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #24 : Haziran 10, 2009, 01:39:00 ÖÖ »

ah canım benim şimdi böyle dersin tabi....

sonra bi sevdiğin, istediğin olunca görüşürüz... ;D   ;D

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #25 : Haziran 10, 2009, 01:40:38 ÖÖ »

aman abLacım biRini göRdüğüm mü var :D o beni göRse biLe ben onu faRketmem çevReme o gözLe bakmadım hiç  :D

Çevrimdışı CaSaMpY

• Yeni Üye
  • *
  • OsLeM
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #26 : Haziran 10, 2009, 01:44:25 ÖÖ »

aman abLacım biRini göRdüğüm mü var :D o beni göRse biLe ben onu faRketmem çevReme o gözLe bakmadım hiç  :D

bazen çevrene bakmasan da bakıosun işte.. bi an bakmış bulunuosun.. ama tabi durr sen daha küçüksün tabe şimdi için geçerli deil sölediklerim hæ.. kötü örnek olmayım sana :S

Çevrimdışı BüşRam__!

• Yeni Üye
  • *
Biz Kimle Evleneceğiz
« Yanıtla #27 : Haziran 10, 2009, 01:48:25 ÖÖ »

bazen çevrene bakmasan da bakıosun işte.. bi an bakmış bulunuosun.. ama tabi durr sen daha küçüksün tabe şimdi için geçerli deil sölediklerim hæ.. kötü örnek olmayım sana :S
:D  :D  :D

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek