Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/tsstfrm/public_html/Sources/Load.php on line 2074

Notice: Undefined index: googletagged in /home/tsstfrm/public_html/Sources/GoogleTagged-Integrate.php on line 35
Bir Gönül İnsanı Hekimoğlu İsmail

Gönderen Konu: Bir Gönül İnsanı Hekimoğlu İsmail  (Okunma sayısı 2712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stalker

• Grupsuz
  • *
« : Haziran 09, 2009, 01:17:35 ÖÖ »

9 Haziran 2009 saat: 18:00'de Fatih Ali Emîri Efendi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan BİR GÖNÜL İNSANI HEKİMOĞLU İSMAİL vefa programı ve Hekimoğlu İsmail Kişisel Sergisine tüm sevenleri davetlidir…

Adres: Mimar Sinan Mah. Akşemsettin Cad. No: 52 (İstanbul Emniyet Müdürlüğü Arkası) Fatih / İstanbul
Tel: 0212 521 55 65 -66 -67

PROGRAM

18:00 Açılış ve Protokol Konuşması
18:20 Belgesel Gösterimi

18:30 Açık Oturum
Oturum Başkanı: Hüseyin Öztürk   Yazar

Konuşmacılar

Ahmet Günbay Yıldız     Yazar

Hüseyin Yılmaz             Arastırmacı Yazar

Recep Şükrü Apuhan    Yazar

Ekrem Dumanlı           Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

19:30 İkram

19:45 Duygu Düşünce ve Hatıralar

Yücel Çakmaklı      Yönetmen

Vehbi Vakkasoğlu   Yazar

Ahmet Şahin         Gazeteci -Yazar

Yavuz Bahadıroğlu  Yazar

Nevzat Tarhan       Yazar

Cemal Uşak           Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yrd.

Can Alpgüvenç       Gazeteci -Yazar

Mehmet Nuri Yardım Gazeteci- Yazar

Durmuş Göktekin

20:45 Plaket Takdimi

Ömer Okçu (Hekimoğlu İsmail)

Ömer Okçu 1932 yılında Erzincan’da, okuma yazma bilmeyen bir anne babanın çocuğu olarak, kitap bulunmayan bir evde dünyaya geldi. Yıllar sonra dedesinin ismi ile yazdığı Minyeli Abdullah isimli eseri satış rekorları kıracak, eserin sinema uyarlaması ise kapalı gişe oynayacaktı.
Ömer Okçu nakit para sıkıntısı çekmemek amacıyla memur olmak için maddi sıkıntılar içinde, amelelik yaparak ortaokula gitti. Ortaokulu bitirdiği dönemde gördüğü bir ilan üzerine astsubay olmaya karar verdi. Bu dönemde okumaya ve her şeyi araştırmaya başlar. Görev yaptığı dönemde füze eğitimi için Amerika’ya gönderilir. Türk Hava Kuvvetleri’nden 1972 yılında emekli olur.
1967 yılında yazdığı Minyeli Abdullah romanı sebebiyle defalarca gözaltına alınan Hekimoğlu İsmail, o günden pek çok aylık ve günlük yayında yazılar yazmış, yurtiçi ve yurtdışında sayısız konferanslar vermiş, 52 esere imzasını atmıştır.

Eserlerinden Bazıları :

1- Minyeli Abdullah (Roman), 2- Maznun (Roman), 3- Menan Cinleri (Hikâyeler), 4- Bir Millet Uyanıyor, 5- Düşünceler, 6- Yokuş, 7- Yapraklar, 8- Mum, 9- İnsan Bu, 10-Sevdalı Şiirler 1 (Derleme), 11- İyiliğin Kaynağı, 12- Sevdalı Şiirler 2 (Derleme), 13- 100 Soruda Bediüzzaman, 14- Sonsuza Yürüyüş, 15- Müslüman ve Para, 16- İlimler ve Yorumlar, 17- Derdimi Seviyorum (5 Cilt), 18- Ölüm Yokluk Mudur? 19- Neye Nasıl İnanırım?, 20- Güneşi Arayan Adam, 21- Mehmed Akif’e Göre, 22- Hayata Düşülen Dipnotlar.
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2009, 01:58:25 ÖÖ Gönderen: musalli »

Çevrimdışı musalli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2009, 02:00:53 ÖÖ »

Davetli olan sevenlerinden biri ben olmak isterdim, nasip..Gidersen eğer, program hakkında ki düşüncelerini bizimle paylaşmanı isterim..

Bilgilendirme için tesekur ederım..

Çevrimdışı n_beyaz

• Yeni Üye
  • *
  • Bizlere İRTİCA dendi onlarasa MEDENİ!!!
« Yanıtla #2 : Haziran 09, 2009, 02:31:41 ÖÖ »
Böyle güzel etkinliklerin hep İstanbul'da olmasını kıskanırım >:( katılan yazarların hepsi birbirinden değerlidir ama Vehbi Vakkasoğlu'nun katılacağı bir programa gidememek ayrı üzdü beni :'( ALLAH RAZI OLSUN paylaşım için ve daha sonra programa gidenlerden yorumlarını okumak isterim.Selametle

Çevrimdışı stalker

• Grupsuz
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2009, 06:25:55 ÖS »

Bu tür programları çok seviyorum ve sıkça takip ediyorum.Çok değerli zatların bir arada olacağı muhteşem bir atmosfer olacağı kesin.Gitmeyi düşünüyordum ama sanırım gidemeyeceğim.
Belki programın ses kaydını ilerki zamanlarda paylaşma imkanı bulabilirim.

Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.Allah szilerden de razı olsun.

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek